. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nové radary s postupnou vlnou pro široké použití

Nové radary s postupnou vlnou pro široké použití

Nové přístroje řady Sitrans LG rozšiřují nabídku společnosti Siemens o univerzální radarové hladinoměry s vedenou vlnou vhodné k použití v téměř všech úlohách, kdy je třeba v průmyslu změřit polohu hladiny.

Nové přístroje řady Sitrans LG rozšiřují nabídku společnosti Siemens o univerzální radarové hladinoměry s vedenou vlnou vhodné k použití v téměř všech úlohách, kdy je třeba v průmyslu změřit polohu hladiny. Stavebnicová konstrukce čtyř základních modelů Sitrans LG240, Sitrans LG250, Sitrans LG260 a Sitrans LG270, spolu s mnoha možnostmi konfigurace, umožňuje měřit polohu hladiny kapalných i sypkých látek v ropném průmyslu, plynárenství, chemii, farmacii, potravinářství atd. Modulární radarové hladinoměry pokrývají na úrovni bezpečnosti SIL 2 široké spektrum úloh měření polohy hladiny kapalin, rozhraní mezi kapalinami i hladiny sypkých látek, a to včetně např. měření agresivních médií či při požadavcích na hygienické provedení zařízení.

  • Nové radarové hladinoměry řady Sitrans LG využívající princip vedené vlny
  • Čtyři základní modely v mnoha různých konfiguracích pokrývají širokou škálu úloh spojitého měření polohy hladiny ve všech odvětvích průmyslu
  • Vhodné k použití i v hygienickém prostředí a těžkých provozních podmínkách

Model Sitrans LG240 je speciálně zkonstruován k použití v prostředích s mimořádnými požadavky na hygienu ve farmaceutickém a potravinářském průmyslu a má k tomu potřebné certifikáty od organizací EHEDG, FDA a 3A. Ideálním přístrojem pro oblast běžného měření polohy hladiny kapalin, např. ve vodárenství, je hladinoměr Sitrans LG250. Model Sitrans LG260 přesně měří polohu hladiny sypkých látek, kusových, zrnitých a prášků, a to i v extrémně prašném prostředí. Při zvlášť drsných provozních podmínkách vyznačujících se vysokými teplotami až do 450 °C či vysokými tlaky dosahujícími až 40 MPa, např. v chemickém a petrochemickém průmyslu, je nejlepší volbou model Sitrans LG270.

V hladinoměrech řady Sitrans LG jsou po délce měřicí sondy, tvořené tyčí nebo lanem, vedeny budicí a nazpět odražené vysokofrekvenční radarové impulzy. Tato metoda tzv. vedené vlny umožňuje spolehlivě spojitě měřit polohu hladiny i za přítomnosti agresivních výparů, vodní páry a pěny, při neklidné hladině v nádrži či při práci s kapalinami s velkou viskozitou a malou a proměnnou permitivitou nebo hustotou, a to s odchylkou v rozmezí ±2 mm.

Instalace hladinoměru je velmi snadná, především díky širokým možnostem volby jeho uspořádání podle požadavku zákazníka, včetně např. materiálu hlavice, provozních připojení, certifikátů a způsobu komunikace. Všechny hladinoměry řady Sitrans LG lze bezpečně, snadno a rychle uvést do provozu uživateli vstřícným způsobem pomocí čtyř programovacích tlačítek přímo na přístroji nebo na dálku při použití softwarového nástroje Siemens Simatic PDM (Process Device Manager) a komunikačního rozhraní HART.

Zdroj: Siemens, s.r.o.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ107SR-TTL
Převodník TCP/IP <-> TTL UART s 3,3V úrovněmi a RJ45 konektorem.
Skladem od 650 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007