. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Bluetooth OBD-II Adapter
15. ledna 2016 - 0:10 | Pandatron | Bluetooth OBD-II Adapter   verze pro tisk

Bluetooth OBD-II Adapter

Před pár týdny jsme já a můj táta byli postaveni před problém - zjistit příčinu rozsvícení kontrolní žárovky motoru v našem 2000 Toyota Camry. Použitím půjčené čtečky OBD-II jsme získali varování o EGR systému. Bohužel však ani projití všech testů ze servisní knihy nepřineslo žádný výsledek a nakonec jsme museli do servisu. Zde bylo diagnostikováno vadné relé, které se projevovalo až po cca. 30 km jízdy. Pokud bychom tenkrát měli způsob, jak jednoduše sledovat signály v reálném čase, problém jsme mohli vyřešit sami a mnohem jednodušeji. Tím vznikla jednoduchá konstrukce OBD-II čtečky.

Deska vychází z referenčního schéma obvodu STN1110, který převádí celou řadu fyzických vrstv OBD-II na standardní sériové rozhraní RS232. Ze spodní strany desky je pak umístěn Bluetooth modul BTM-112. Cílem je přenos dat do smartphone nebo tablet k pohodlnému zobrazení a záznamu dat.

Samozřejmě podobná zařízení již na trhu existují, ale přesto se mi nepodařilo nalézt nic levnějšího s obvodem STN1110. Například SCANTOOL nabízí moduly s rozměry 3,3 x 1,5 cm v ceně 70 USD a to se mi zdá poměrně drahé na to, že samotné obvody stojí pouhých 10 USD.

Více informací na: http://www.nabil.me/bluetooth-obd-ii-adapter/GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Čtvrtek, 29. června 2017, 26. pracovní týden
EUR = 26,325   USD = 23,141
Přihlásit / Registrovat se Navštivte náš e-shop...
Zakázky pro vás
Technické listy
Nadcházející události
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007