. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Družice Sentinel-1A provedla svoji úvodní choreografii

Družice Sentinel-1A provedla svoji úvodní choreografii

Bezprostředně po vynesení na oběžnou dráhu provedla družice Sentinel-1A desetihodinovou pečlivě rozplánovanou sekvenci manévrů.

Bezprostředně po vynesení na oběžnou dráhu provedla družice Sentinel-1A desetihodinovou pečlivě rozplánovanou sekvenci manévrů, během nichž postupně rozevřela svá křídla slunečních baterií a vyklopila panely radarové antény.

Během startu totiž musela být dvanáctimetrová anténa radaru a dvě desetimetrová křídla slunečních baterií složeny, aby se vešly pod ochranný aerodynamický kryt nosné rakety Sojuz.

Po dopravení na oběžnou dráhu ve výšce 693 kilometrů nad zemským povrchem se družice lehce a dle plánu roztočila. To proto, aby byla před zahájením své přesně rozplánované choreografie stabilizovaná.


Obr. 1: Start družice Sentinel-1A

Sluneční baterie stejně jako radar se otevíraly společně v přednastavených krocích během desetihodinové procedury. Protože jde o jednu z nejkritičtějších fází letu, byly úkony rozplánované s ohledem na zajištění maximální možné bezpečnosti.

Navíc byla sekvence rozvržená tak, aby byla co nejdříve k dispozici energie ze slunečních baterií a družice se tak stala nezávislou.

Rozkládací sekvence družice Sentinel-1A:

Projektový manažer mise Sentinel-1 Ramón Torres k tomu uvedl: „Během vývoje družice jsme kritickou a komplexní sekvenci rozložení mechanických prvků znovu a znovu analyzovali.“

„V uplynulém měsíci jsme ji pak k maximální spokojenosti otestovali. Ale stejně jde o kouzelnou chvíli v momentě, kdy ji máte provést ve vesmíru.“

„Už teď se těšíme na ukončení fáze LEOP (Launch and Early Orbit Phase), k níž dojde tři dny po startu. Na ni hned navážou testy družice, aby mohla být co nejdříve předána do operačního provozu.“

„Nyní tak je drahocenná družice v dobrých rukách našich kolegů ze střediska ESOC (European Space Operations Centre) v Německu.“

Zdroj: ESAGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
RTL SDR-3+
Nová generace moderních, snadno použitelných RTL SDR přijímačů vychází z vynikajících vlastností obvodů R820T.
Skladem od 1490 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007