. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Laboratoř diagnostiky fotovoltaických systémů
23. dubna 2014 - 6:02 | Pandatron | Laboratoř diagnostiky fotovoltaických systémů | Komentářů: 0  

Laboratoř diagnostiky fotovoltaických systémů

České vysoké učení technické v Praze má další unikátní akreditované pracoviště. Laboratoř diagnostiky fotovoltaických systémů na ČVUT získala akreditaci.

České vysoké učení technické v Praze má další unikátní akreditované pracoviště. Jedná se o fotovoltaickou (PV) laboratoř na katedře elektrotechnologie Fakulty elektrotechnické ČVUT. Vedle podobně zaměřených laboratoří, které jsou v Rožnově pod Radhoštěm a Brně, je tato jedinou, která nabízí akreditované zkoušky tenkovrstvých PV modulů.

Laboratoř diagnostiky PV modulů (LDFS) byla jako první v České republice slavnostně otevřena v listopadu roku 2010. U jejího zrodu stála společnost Decci a.s., která poskytla Fakultě elektrotechnické ČVUT, jako věcný dar, základní přístrojové vybavení. Za více než tříletou existenci si laboratoř vytvořila stabilní pozici na trhu s diagnostikou, mezi jejíž partnery patří např. společnost TÜV SÜD Czech.

Začátkem letošního roku dosáhla laboratoř akreditace pro měření Volt-Ampérových charakteristik, izolačního odporu a elektrické pevnosti fotovoltaických modulů, a to jak pro krystalické křemíkové, tak i pro tenkovrstvé PV moduly, jejichž diagnostika je stále problematická. Velkým příslibem do budoucna je spolupráce s Univerzitním centrem energeticky efektivních budov, kde se předpokládá další rozšiřování služeb, a to zejména o klimatické zkoušky a testování měničů určených pro fotovoltaiku. Díky vysoké odborné úrovni - odborný garant laboratoře prof. Ing Vítězslav Benda, CSc., patří mezi mezinárodně uznávané odborníky v oblasti fotovoltaiky, a stále se rozšiřujícímu vybavení, nabízí LDFS provozovatelům PV elektráren komplexní služby v oblasti diagnostiky PV systémů, které jim mohou výrazně pomoci vylepšit jejich efektivitu.

Jádro laboratoře tvoří tak zvaný flash tester, který umožňuje ověřit štítkové parametry PV modulů, což je nezbytný podklad pro případné reklamace a také energetické audity PV systémů. Spolu s rozvojem laboratoře se rozvíjely i vědecké, výzkumné a výukové aktivity laboratoře. Výsledkem je stále se rozšiřující portfolio služeb LDFS a vznik výukové laboratoře LFSEZ (Laboratoř fotovoltaických systémů a elektrochemických zdrojů), která byla v loňském roce díky grantu FRVŠ vybavena špičkovou kamerou pro snímání elektroluminiscenčního záření PV modulů (metoda umožňující vizualizaci poruch uvnitř PV modulu). V portfoliu LDFS pak přibyly termografické analýzy PV elektráren, školení a zejména odborné posudky pro pojišťovny i státní instituce.

Více informací lze nalézt na webových stránkách http://pasan.feld.cvut.czGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
L20 QUECTEL
GPS modul L20 firmy QUECTEL, SiRFStarIV, UART/I2C
od 263 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007