. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Eaton představuje množství novinek pro xEnergy
20. května 2014 - 7:25 | Pandatron | Eaton představuje množství novinek pro xEnergy | Komentářů: 0  

Eaton představuje množství novinek pro xEnergy

Společnost Eaton, která dodává techniku pro správu výroby, distribuce a spotřeby elektřiny, uvedla na trh minimálně šest důležitých vylepšení svého populárního univerzálního systému nízkonapěťových rozváděčů xEnergy.

Společnost Eaton, která dodává techniku pro správu výroby, distribuce a spotřeby elektřiny, uvedla na trh minimálně šest důležitých vylepšení svého populárního univerzálního systému nízkonapěťových rozváděčů xEnergy. Jsou to např. prostorově úsporné jističe s možností montáže těsně vedle sebe, volitelné krytí IP42, komponenty pro zvlášť odolné systémy určené do oblastí s nebezpečím zemětřesení, možnost zvýšené ochrany proti elektrickému oblouku, nové instalační sady pro pevná pole a široká škála inovací pro sekci řízení elektromotorů.

Titulek: Populární systém pro nízkonapěťové rozváděče xEnergy byl rozšířen o mnoho novinek, včetně možnosti prostorově úsporné montáže jističů, volitelného krytí IP42, komponent pro zvlášť odolné systémy určené do oblastí s nebezpečím zemětřesení a s možností ochrany proti elektrickému oblouku.

„Systém xEnergy umožňuje elektrokonstruktérům snadno a cenově efektivně navrhovat a vyrábět typově zkoušené nízkonapěťové hlavní rozváděče,“ řekl Bernhard Gegenbauer, Product Line Manager společnosti Eaton. „Největší výhodou systému stále zůstává to, že rozváděče lze snadno konfigurovat podle téměř jakýchkoliv požadavků zákazníků. Jsou ovšem úlohy, které je těžké splnit, ale díky novým vylepšením jich výrazně ubylo. Systém xEnergy byl vždy univerzální, ale nyní je jeho univerzálnost nepřekonatelná!“

Nově lze do jednoho pole rozváděče xEnergy namontovat dva vzduchové jističe IZMX16, dva kompaktní výkonové jističe NZM3 nebo dva kompaktní výkonové jističe NZM4, přičemž je dodrženo vnitřní oddělení 4b. To snižuje náklady a umožňuje výrazně ušetřit místo v rozváděči.
To je zvlášť výhodné pro retrofit stávajících zařízení, kdy bývá prostor pro nový rozváděč velmi omezený.

Dříve byly rozváděče xEnergy k dispozici s krytím IP31 nebo IP55, ale nově byla přidána i možnost dosáhnout krytí IP42. Výhodou je také to, že i stávající rozváděče lze zmodernizovat a dovybavit na krytí IP42. Krytí IP42 mají dveře, zadní stěna i střešní panel s jemnými filtry, které zabraňují cizím částicím proniknout do hlavní ventilace. Filtry je možné snadno vyjmout a vyčistit je bez nutnosti vyřadit rozváděč z činnosti.
Vyrábět odolné rozváděče pro oblasti se zvýšeným nebezpečím zemětřesení bylo v minulosti zvláště náročné, ale nyní je to díky nové sadě ochrany proti zemětřesení od společnosti Eaton mnohem snazší. Sada zahrnuje lišty zkonstruované tak, aby zesílily odolnost rozváděčových skříní xEnergy. S vhodnými lištami jsou rozváděče otestovány v souladu s IEC 60068-3-3: úroveň AG2 a AG5, UBC Code: zóna 4, IEEE Std. 344: třída 1E (OBE @ AG2 a SSE @ AG5), IEEE Std. 693: střední úroveň (0,25g) a vysoká úroveň (0,5g).

Komponenty pro zvýšení odolnosti proti elektrickému oblouku přinášejí větší bezpečnost pro zvlášť náročné úlohy. Zahrnují dveře a panely skříně navržené tak, aby nasměrovaly horké plyny oblouku pryč z horní části rozváděčové skříně, speciální uzávěry dveří odolné proti výbuchu, soupravu pro vnitřní těsnění, pojistné ventily bez dílů, které by se mohly uvolnit, oddělovací bariéry proti šíření výboje pro díly sousedící s hlavní přípojnicí a ochranu proti vzniku otvorům propálených obloukem ve stěně rozváděče.

Pro pevná pole (XF) rozváděčů xEnergy uvedl Eaton na trh nové instalační sady, které zvyšují dostupnou montážní hloubku o 200 mm, z 275 na 475 mm. To znamená, že kompaktní jističe NZM3 a NZM4 nyní mohou být instalovány s třídou oddělení 4b.

Zařízení pro řízení elektromotorů pro systém xEnergy byla také významně zmodernizována.

Novinky zahrnují vyjímatelné sestavy se sklopnou čelní deskou, nový systém kódování, který zabraňuje vložení vyjímatelné sestavy do špatného pole, řídicí svorky s předem instalovanými vodiči, které šetří čas při montáži, úchytky, které zabraňují, aby vyjímatelná sestava mohla být náhodně zcela vysunuta, a rozšířenou podporu pro připojení SmartWire-DT, které v podstatě eliminuje nutnost instalovat konvenční kabely pro řídicí signály.

Pro více informací o firmě Eaton navštivte www.eaton.eu. Všechny novinky můžete sledovat také prostřednictvím sítě Twiter na @Eaton_EMEA nebo ve skupině Eaton EMEA v LinkedIn.
Elektrotechnický sektor společnosti Eaton je globálním lídrem v distribuci energie a ochraně elektrických obvodů; ochraně pomocí záložních zdrojů; řízení a automatizaci; osvětlení a bezpečnosti; strukturálních řešeních a zařízeních pro elektrické sítě; řešeních pro drsná či nebezpečná prostředí; a inženýrských službách. Díky své sadě globálních řešení je společnost Eaton připravena řešit i ty nejdůležitější výzvy v oblasti řízení elektrické energie.

Eaton je společností zabývající se řízením energie s obratem v roce 2013 v hodnotě 22 miliard USD. Společnost Eaton svým zákazníkům poskytuje úsporná řešení pomáhající řídit elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii efektivněji, bezpečněji a udržitelněji. Má přibližně 101 000 zaměstnanců a prodává své výrobky zákazníkům ve více než 175 zemích. Více informací naleznete na stránkách www.eaton.eu.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Nové frekvenční měniče PowerXL – správný pohon pro vaše technologie
xEnergy Licensable Systems for Panel BuildersGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232F - převodník USB-UART, modul
Modul s obvodem CP2102 od Silicon Labs - převodník USB-UART pro vývoj a malosériovou výrobu.
Skladem od 290 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007