. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Umělá zátěž s konstantním proudem
20. května 2014 - 5:16 | Pandatron | Umělá zátěž s konstantním proudem | Komentářů: 4  

Umělá zátěž s konstantním proudem

Tento projekt umělé zátěže je složen z několika samostatných částí, které spolu dohromady tvoří umělou zátěž s konstantním proudem.

Tento projekt umělé zátěže je složen z několika samostatných částí, které spolu dohromady tvoří umělou zátěž s konstantním proudem. Její využití je v celé řadě aplikací, od testování a měření spínaných zdrojů, měření kapacity baterií a řady dalších možností.

Základem klasické umělé zátěže je tradičně výkonový rezistor, který je jednoduše připojen přímo na výstupní svorky testovaného napájecího zdroje.


Obr. 1: Elektronická umělá zátěž s konstantním proudem

Taková zařízení se často používají k testování nových návrhů napájecích zdrojů a díky možnosti libovolného sériového/paralelního řazení odporové zátěže může konstruktér snadno volit výstupní proud. Jedná se o velmi spolehlivá zařízení, která se obvykle používají pro libovolné proudové rozsahy od 1,5 mA až po více než 1A.


Obr. 2: Schéma zapojení

Vlastně je pravdou, že takové konstrukce často nevyžadují ani použití DPS a při vhodném uspořádání (odvodu tepla z rezistoru) lze snadno konstruovat umělé zátěže i pro více než 10 A a více než 40V. Na opačné straně pak stojí elektronické umělé zátěže, které jsou, na rozdíl od jednoduchých rezistorů, schopny udržovat v obvodu konstantní proud, ale uvedených 40V je pro ně obvykle mezní hodnotou. Elektronické umělé zátěže navíc vyžadují použití externího napájecího zdroje, nejčastěji 12V. Navíc jsou však častou vybaveny také RC filtrem, který pomáhá zmírnit zvlnění na napájecím napětí, a ochranným obvodem, který zařízení chrání před poškozením či dokonce hrozbou vzniku požáru.

Více informací ke kontrukci umělé zátěže naleznete v článku: Constant Current Dummy LoadGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (4):

Zobrazit starší 30 dnů (4)...

host
4. Dne 26. 05. 2014 v 14:59 zaslal host
Bez titulku
Dobře, jen nevím kam ho zde mám dát tak aby byl dostupný pro každého


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
IPRELAY8R - IP RELÉ a teploměr s webovým rozhraním
Moduly IP RELÉ - IPRELAY8R obsahují osm releových výstupů s přepínacím kontaktem, webové rozhraní, integrovaný a externí teplotní senzor s pamětí na 10 záznamů a zobrazením naměřených hodnot v grafu.
Skladem od 1520 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007