. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Větší nezávislost při využití energie
27. května 2014 - 9:52 | Pandatron | Větší nezávislost při využití energie | Komentářů: 0  

Větší nezávislost při využití energie

Větší nezávislost při využití energie: SMA představuje své inovace na veletrhu Intersolar Europe 2014

Společnost SMA Solar Technology AG (SMA) na veletrhu Intersolar Europe od 4. do 6. června 2014 v Mnichově představí svoje inovativní řešení pro větší energetickou nezávislost. Stánek společnosti bude zaměřen zejména na integraci systémů pro akumulaci energie — od konceptu SMA Smart Home pro efektivní využívání vlastní vyrobené solární elektřiny v domácnostech a v komerčních provozech, až po nový bateriový střídač megawattové třídy Sunny Central Storage. SMA bude také na veletrhu Intersolar poprvé vystavovat komplexní systémové řešení pro velké fotovoltaické elektrárny, jež splňuje všechny současné i budoucí požadavky.

SMA Smart Home: inteligentní systémová technologie pro zvýšení vlastní spotřeby energie
„S inteligentnější systémovou technologií určuje SMA celosvětové standardy pro efektivní a udržitelné zásobování energií budoucnosti pomocí obnovitelných zdrojů,“ řekl Roland Grebe, člen správní rady pro technické inovace. S akumulačními řešeními SMA Flexible Storage System (flexibilní akumulační systém) a SMA Integrated Storage System (integrovaný akumulační systém) SMA umožňuje větší nezávislost na rostoucích cenách energie a provozních nákladech. Vedle okamžitě dostupného střídače Sunny Boy Smart Energy se zabudovanou baterií, se zaměřujeme na integraci e-mobility a tepelných čerpadel. „Právě spojení inteligentního energetického řízení s SMA Smart Home a optimální infrastruktury dobíjení výrazně zvyšuje vlastní spotřebu a snižuje náklady na energie. To vytváří zajímavé možnosti pro průmysl a domácnosti,“ řekl Grebe.

Nové střídače a služby
SMA také nabízí inovace v oblasti tzv. stringových střídačů. Vedle nového, výkonnějšího střídače Sunny Tripower-Generation s 20 a 25 kW se výkonové třídy rozšiřují o střídač Sunny Boy TL i menší Sunny Tripower-Generation, který bude brzy v nabídce s výkonem do 12 kW. Také nový Sunny Island 3.0/4.4 je optimalizovaný pro malé systémy od 2 do 13 kW. Toto robustní zařízení je kompatibilní se systémy připojenými do sítě i s ostrovními systémy.

Nabídku završuje nová modulární koncepce služeb tzv. „Service Select“. Kombinuje služby, které jsou již známé, jako je prodloužená záruka a vzdálený servis, s novými službami: uvedení elektrárny do provozu („commissioning“), modernizace systému, pravidelná údržba a jednorázová kontrola systému odborníky SMA.

Vedle těchto služeb, SMA přináší novou nabídku na portálu Sunny Portal Professional Package, jež zajišťuje komplexní sledování a správu různých FV systémů pro získávání spolehlivých výnosů. Také veřejný portál Sunny Places propojuje vysoce transparentní sledování FV systémů s možností interakce s podobnou skupinou lidí.

SMA Utility Power-System: kompletní řešení pro velké FV elektrárny
Na letošním veletrhu Intersolar SMA poprvé v segmentu velkých FV elektráren SMA představí kompletní systém převodu DC na AC , jež splňuje veškeré požadavky dnešních a budoucích velkých FV elektráren. Tento optimalizovaný systém pokrývá rozsah stejnosměrného DC napětí 1000 V s 2200 kVa a 1500 V s 2500 kVa, umožňuje používání téměř všech typů modulů, které se používají v dnešních velkých FV elektrárnách, a je vhodný pro venkovní instalaci — všude na světě. Díky své kompaktní konstrukci má SMA Utility Power System nižší náklady na přepravu, instalaci a uvedení do provozu. Dodává se jako systém na klíč, nebo ve formě flexibilních balíčků. Díky dokonale sladěným komponentům, jako je střídač, středněnapěťový blok, DC technologie, a řízení fotovoltaických parků a služeb, rozšiřuje SMA Utility Power System možnosti fotovoltaických elektráren. Protože je systém připraven k napojení na bateriové akumulační technologie a k použití v hybridních FV systémech, umožňuje provoz aplikací, které byly až dosud výlučně závislé na dieselovém palivu.

Sunny Central Storage: bateriový střídač megawattové třídy pro spolehlivý síťový provoz
Zapojení velkých akumulačních systémů do FV elektráren optimalizuje provoz sítí a podporuje další rozvoj energií z obnovitelných zdrojů. Od řízení frekvence a udržování napětí po obnovy dodávek a řízení přetížení sítí — v kombinaci s novým bateriovým střídačem megawattové třídy je možné zajišťovat kompletní nabídku funkcí, které jsou tak důležité pro bezpečný a spolehlivý provoz sítě. Tím lze nahradit jednotky, které musí být nepřetržitě v chodu, a je možné omezit nebo eliminovat náklady na provoz a údržbu i krátkodobé investice do rozšiřování sítě.

SMA Fuel Save Solution (řešení pro úspory paliva): efektivní hybridní řešení pro průmyslové spotřebitele
Fotovoltaické diesel-hybridní systémy spolu se systémem SMA Fuel Save Solution nabízejí skutečnou alternativu k čistě dieselové výrobě energie s omezeným přístupem k síti nebo bez něj. Toto modulární řešení, speciálně vyvinuté pro integraci až 60% solární energie z nainstalované kapacity dieselového generátoru, výrazně snižuje provozní náklady i emise CO2. Systémové řešení s řídící jednotkou SMA Fuel Save Controller bylo nominováno jako finalista na CENU Intersolar 2014.

Ti, kdo navštíví veletrh Intersolar, se mohou dozvědět více o mnoha inovacích SMA na stánku SMA B2.210.

SMA Central & Eastern Europe s.r.o. je dceřinou společností německé SMA Solar Technology AG. Na český a slovenský trh vstoupila v roce 2009 pod názvem SMA Czech Republic s.r.o., v roce 2011 se přejmenovala na SMA Central & Eastern Europe a zastřešuje nyní také bulharský, rumunský, maďarský a polský trh. Kromě obchodního zastoupení je pro zákazníky z regionu střední a východní Evropy k dispozici také tým spolupracovníků zajišťujících technické, marketingové, servisní a poradenské služby.

Skupina SMA dosáhla v roce 2013 obratu více než 0,9 miliardy eur a je světovým lídrem v oblasti fotovoltaických střídačů, klíčových prvků každého FV systému. Zabývá se také energetickým managementem a přináší inovativní klíčové technologie pro řízení dodávek energie budoucnosti. Společnost SMA má hlavní sídlo v Niestetalu u německého Kasselu a zastoupení v 21 zemích. Celý koncern celosvětově zaměstnává více než 5000 lidí. Široké portfolio produktů SMA obsahuje kompatibilní střídače pro všechny typy panelů na trhu a pro FV systémy všech velikostí. Produktová škála zahrnuje střídače jak pro zapojení do distribuční sítě, tak pro ostrovní a hybridní systémové technologie. Produktové portfolio je doplněno komplexním servisem a řízením provozu rozsáhlých FV parků. Od roku 2008 je společnost SMA Solar Technology AG zapsána na Frankfurtské burze cenných papírů (S92) v segmentu trhu „Prime Standard“, a také zařazena do indexu TecDAX.

Zdroj: SMAGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
TK4100ISO-CARD
ISO karta pro RFID R/O s frekvencí 125kHz ve standardu TK4100
Skladem od 8 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007