. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Solární články z kvantových teček
6. dubna 2016 - 1:17 | Pandatron | Solární články z kvantových teček   verze pro tisk

Solární články z kvantových teček

Kvantové tečky nabízejí atraktivní možnost pro použití ve fotovoltaice. Více-násobné solární články vyrobené z koloidních kvantových teček (CQD) jsou v laboratorních podmínkách schopny dosáhnout až 7 procentní konverzní účinnosti.

Sice se tato hodnota nemusí zdát příliš působivá, ve srovnání s křemíkovými solárními články, ovšem jejich cílová teoretická účinnost konverze je až na 45 procentech.

Velmi vysoké účinnosti je přitom dosaženo použitím kvantových teček. Po dopadu a absorbování jednoho fotonu kvantovou tečkou totiž dojde k produkci více než jednoho páru elektron-díra, nebo jejich excitace, čímž se samozřejmě základní účinnost jednoduše zdvojnásobí. Základní účinnost je přitom dobře vidět na současných jednoduchých křemíkových článcích.

Více informací na: http://spectrum.ieee.org/nanoclast/green-tech/solar/quantum-dot-solar-cells-break-conversion-efficiency-recordGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007