. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Referenční návrh bezdrátového opakovače
11. ledna 2017 - 8:00 | Pandatron | Referenční návrh bezdrátového opakovače | Komentářů: 0  

Referenční návrh bezdrátového opakovače

Bezdrátové opakovače zesilují signál uvnitř velkých budov, jako jsou letiště, nákupní centra a další veřejné místa, kde se stávají základem bezdrátové infrastruktury.

Bezdrátové opakovače zesilují signál uvnitř velkých budov, jako jsou letiště, nákupní centra a další veřejné místa, kde se stávají základem bezdrátové infrastruktury. Jenže s růstem těchto center roste i počet služeb a jejich poskytovatelů, kde dochází k roztříštění celého pásma a komplikuje tak možnost zesílit části používané jedním poskytovatelem pomocí jednoho opakovače.


Obr. 1: Blokové schéma bezdrátového opakovače

Vzhledem k existenci různých pásem vlastněných jinými subjekty je kladen nárok vytvořit takový opakovač, který bude schopen zesílit jen vybrané úseky v daném frekvenčním rozsahu, resp. být schopen potlačit nebo odfiltrovat signál od jiných poskytovatelů. Tyto subjekty mohou být zároveň v blízkém okolí kanálu, který chceme zesílit. Stále častěji tak výrobci hledají řešení, které jim umožňuje s vysokou přesností oddělit jednotlivé kanály od sebe a rychle taková řešení uvolňovat na trh. Kromě toho díky použití čistě digitální technologie lze omezit analogové prvky a tím výrazně snížit cenu výsledného zařízení.


Obr. 2: Základní schéma VCXO

Ukázkový kit od Texas instruments – TSW4100 umožňuje výrobcům zařízení produkovat tyto opakovače vyšším tempem a nízkými náklady. S pomocí TSW4100 lze zesílit tři kanály s šířkou až 5MHz, nebo jeden 10MHz kanál, aniž by došlo k vybočení do jiných kanálů nebo sousedního pásma.

Odkazy & Download:
Wireless Repeater Solutions from Texas Instruments
Input Output Mode Application Note
DUC Mode Gain by CMD5016 (SLWC043)
TSW4100 Schematic DiagramGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB I/O modul s MCP2200
Malý modul USB I/O a UART s obvodem Microchip MCP2200
Skladem od 243 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007