. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Představitelé ČEZ jednali na půdě Eurelectricu o situaci v Bulharsku

Představitelé ČEZ jednali na půdě Eurelectricu o situaci v Bulharsku

Evropská asociace výrobců a distributorů elektrické energie se v rámci svého výročního zasedání shodla na potřebě větší aktivity v řešení současné situace v Bulharsku.

Evropská asociace výrobců a distributorů elektrické energie se v rámci svého výročního zasedání shodla na potřebě větší aktivity v řešení současné situace v Bulharsku, kterou se již rozhodlo detailněji prošetřit i generální ředitelství Evropské komise pro energetiku v otázce procedury odnímání licence a nezávislosti tamního regulátora. Zasedání ředitelů asociace Eurelectric se za Český svaz zaměstnavatelů v energetice účastnil šéf strategie a obchodu ČEZ Pavel Cyrani a za bulharský energetický institut Petr Dokládal, country manažer ČEZ Bulharsko.

„Bulharsko by mělo jako člen EU dodržovat jednotná pravidla, Eurelectric nám v tomto vyjádřil plnou podporu,“ uvedl Pavel Cyrani, ředitel divize strategie a obchod a dodal: „Výsledkem našeho snažení je započatá korespondence Evropské komise s bulharským premiérem a ministrem hospodářství a energetiky.“ Sdružení Eurelectric již také podniklo cestu do Bulharska na podporu svých členů a za zlepšení podnikatelského prostředí. V závěrečné zprávě uvádí: „Je nezbytné depolitizovat diskuzi a vrátit bulharskou energetickou politiku zpět na správnou cestu, založenou na nezávislé regulaci, transparentních procesech a kompromisech mezi stakeholdery.“ (Report from a visit to Bulgaria 6-7 May 2014, str.1).

„Je to jedna z dalších významných příležitostí, jak poukázat na politicky motivovaná rozhodnutí bulharského regulátora. V Bruselu jsme jednali nejen s kolegy z oboru na setkání Eurelectricu, ale také s ředitelem Agentury pro spolupráci evropských regulačních orgánů a s lidmi z kabinetu evropského komisaře pro energetiku,“ zmínil Petr Dokládal, country manažer ČEZ v Bulharsku. Distribuční a prodejní společnosti působící v Bulharsku však nejsou jediné, které se snaží o nápravu tamního energetického sektoru. V březnu se do jednání aktivně vložila také iniciativa „Zachraňte energetiku!“. Jedná se o platformu významných osobností, nezávislých expertů, organizací výrobců, spotřebitelů, odborových centrál i zahraničních investorů, kteří upozorňují na poškozování investorského prostředí v zemi a snižování konkurenceschopnosti bulharské ekonomiky jako celku. Dle jejich doporučení by měly ceny elektrické energie určované regulátorem opět začít reflektovat náklady na výrobu, přenos, distribuci a prodej. Současně varují před možným nedostatkem spolehlivých dodávek elektřiny, pokud budou omezeny investice do distribuční sítě.

Zdroj: ČEZGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
TX-SAW 433MHz BOOST
Vysílač AM 433.92MHz, SAW, High power, 28dBm/15V
od 196 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007