. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nová řada Anybus X-gateway
10. června 2014 - 5:55 | Pandatron | Nová řada Anybus X-gateway | Komentářů: 0  

Nová řada Anybus X-gateway

Řada komunikačních bran Anybus X-gateway byla zmodernizována, aby umožňovala ještě jednodušší průmyslovou komunikaci.

Po celém světě jsou v průmyslových podnicích instalovány tisíce komunikačních bran Anybus X-gateway, aby umožňovaly komunikaci mezi dvěma průmyslovými sítěmi (sběrnicovými nebo ethernetovými). Společnost HMS Industrial Networks nyní představila novou verzi bran Anybus X-gateway, které jsou schopné plnit nejen současné, ale i budoucí požadavky automatizačních systémů. Nová verze bran má několik nových funkcí, ale je plně zpětně kompatibilní, to znamená, že stávající uživatelé mohou svůj systém bez potíží modernizovat postupných způsobem.

Rozhraní USB a nový konfigurační software
Nová verze X-gateway má rozhraní USB umožňující uživatelům bránu snadno připojit k počítači a konfigurovat síťovou komunikaci prostřednictvím nástroje Anybus Configuration Manager, založeného na Windows. Ke konfiguraci není třeba žádné programování.

Nová konstrukce pro snazší instalaci
Nový kryt v provedení na výšku potřebuje méně místa v instalačním rámu a umožňuje snazší instalaci do rozváděče. Flexibilní konstrukce umožnuje také montáž na bok (naplocho), tedy podobně jako u předchozí verze X-gateway. Nové komunikační brány X-gateway mají kromě toho také nižší elektrický příkon.

Zaostřeno na Ethernet
Společnost HMS vybavila novou verzi bran X-gateway možností připojení na CC-Link IE Field. Navíc je pro některé verze průmyslového Ethernetu nově k dispozici také duální ethernetový port s integrovaným komunikačním přepínačem – switchem. Díky tomu není třeba používat externí komunikační switche.

Zjednodušení integrace systémů
Nová verze Anybus X-gateway představuje moderní komunikační brány určené výrobcům strojů, integrátorům systémů, zákazníkům OEM i koncovým zákazníkům. Brány se vyznačuje snadnou instalací a konfigurací,“ říká Markus Bladh, Product Manager společnosti HMS. „X-gateway je prověřené a osvědčené řešení, které se již používá v tisících průmyslových podniků. Stávajícím zákazníkům zaručuje firma HMS zpětnou kompatibilitu s jejich průmyslovým automatizačním systémem – při udržení vysokého výkonu, spolehlivosti a malé latence v komunikaci.“

Co je to Anybus X-gateway?
Anybus X-gateway jsou komunikační brány, které pomáhají integrátorům systémů propojit dvě komunikační sítě a umožňují konzistentní tok informací celým výrobním závodem.
V současných výrobních podnicích bývá běžné, že se současně používá několik rozdílných řídicích systémů a komunikačních sítí. Při modernizaci je velmi častou úlohou propojení průmyslových komunikačních sběrnic s Ethernetem. Propojení řídicích a komunikačních systémů, zcela rozdílných i velmi podobných, mnohdy představuje velký problém. Komunikační brány Anybus X-gateway s více než stovkou jednotlivých verzí master/slave i slave/slave umožňují uživatelům propojit téměř jakékoliv dvě průmyslové komunikační sítě.

HMS Industrial Networks je přední nezávislý dodavatel vestavných zařízení pro komunikační sítě v automatizaci. HMS vyvíjí a vyrábí komponenty pro připojení automatizačních zařízení do průmyslových komunikačních sítí. Vývoj i výroba jsou soustředěny v sídle firmy, švédském městě Halmstad.

Místní zastoupení má firma Chicagu (USA), Pekingu (Čína), Karlsruhe (SRN) Milánu (Itálie), Mylhúzách (Francie) a Tokiu (Japonsko). Firma vznikla v roce 1988 a v současné době má 240 zaměstnanců. V burzovním indexu NASDAQ OMX Nordic Exchange ve Stockholmu je vedena pod ISIN SE0002136242 v kategorii „Small Cap, Information Technology“.

Zdroj: HMSGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO1R - Multifunkční relé s USB rozhraním
Multifunkční relé s USB rozhraním - PUSBIO1R patří do skupiny nové řady USB – relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny výkonovými relé a izolovanými vstupy. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 345 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007