. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Super dieselgenerátory Jaderné elektrárny Dukovany

Sestava dvou super dieselgenerátorů Jaderné elektrárny Dukovany je kompletní

Od minulého týdne jsou oba superzáložní dieselgenerátory na svém místě. Nedávno dorazil i nový, v pořadí již druhý, záložní zdroj. Byl instalován na seizmicky odolný železobetonový postament, na kterém bude trvale uložen.

Dieselgenerátory jsou díky svým technickým i provozním parametrům unikátním zařízením, které je schopno zcela samostatného provozu. Budou sloužit jako záloha pro případ, že by elektrárna přišla o veškeré způsoby napájení, kterých je v současnosti na 19 způsobů. Každý z generátorů je určen pro jeden dvojblok, ale v případě potřeby je možné jejich propojení. Pořízení obou dieselgenerátorů vyšlo na stovky miliónů korun.


Obr. 1: Dieselgenerátory - Elektrárna Dukovany

Generátory Caterpillar, každý o výkonu 3,2 MW spotřebují při 100% jmenovitém výkonu celkem 1574 l nafty za hodinu. Celé zařízení se skládá ze tří kontejnerů a příslušenství, které bylo na čtyřech přepravních soupravách. Největší je právě kontejner s dieselgenerátorem, který váží cca 130t. Následovat bude napojování nového dieselgenerátoru na systémy elektrárny. Do konce roku by měly být obě dieselgenerátorové stanice plně funkční.

Zdroj: ČEZ, a. s., Jaderná elektrárna DukovanyGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 26. 08. 2014 v 20:31 zaslal host
super hyper obyčejná záložní centrála
Tak takové kydy už jsem dlouho nečetl:-D "unikátním zařízením, které je schopno zcela samostatného provozu."[roll] Po jaderné techniky je to možná zvláštní, ale pro záložní centrály je to základní vlastnost.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
MRF24J40MA
MRF24J40MA je certifikovaný 2,4 GHz IEEE 802.15.4 bezdrátový modul transceiveru.
od 345 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007