. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Bezdotykový spínač LED
13. dubna 2015 - 2:16 | Pandatron | Bezdotykový spínač LED   verze pro tisk

Bezdotykový spínač LED

Bezdotykový spínač LED s minimem součástek pochází z dílny ve Washingtonu autora, vystupujícího pod přezdívkou Will_W_76.

Jak to celé funguje? Co je senzorem přiblížení? Základem celé konstrukce je libovolný fototranzistor, který v každém obvodu pracuje jako spínač. Takže v okamžiku, kdy je fototranzistor vypnut, neprotéká jím do připojené LED žádný proud a dioda tak nesvítí.

Nyní se podívejme na druhou stranu našeho obvodu. Na tomto místě je přes rezistor připojena IR LED, která stále emituje infračervené světlo s vlnovou délkou 880nm. Pokud vezmeme fototranzistor, který na vlnové délce 880 nm vykazuje nejvyšší citlivost, bude bezdotykový spínač pracovat nejlépe.

Nyní tedy, pokud dojde k odrazu infračerveného světla od IR LED zpět k fototranzistoru (například od ruky), dojde k jeho sepnutí. Protékající proud zajistí rozsvícení modré LED.


Více informací na: http://www.instructables.com/id/Motion-Sensing-LEDs/?ALLSTEPSGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007