. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Karviná je dalším centrem elektromobility v ČR
9. října 2014 - 6:00 | Pandatron | Karviná je dalším centrem elektromobility v ČR | Komentářů: 0  

Karviná je dalším centrem elektromobility v ČR

Město Karviná je dalším centrem elektromobility v ČR. Veřejnou dobíjecí stanici plánují ČEZ spolu s městem zřídit v listopadu.

Město Karviná se zařadilo mezi partnery projektu Elektromobilita ČEZ, jehož cílem je podpora rozvoje tohoto způsobu dopravy v ČR. Na elektromobilitu přitom sází hlavně města na severu Moravy s cílem eliminovat zdroje znečištění ovzduší. Dnešní slavnostní podepsání memoranda o spolupráci doprovázelo zapůjčení elektromobilu Peugeot iOn. Veřejná dobíjecí stanice zahájí v Karviné provoz v průběhu listopadu.

elektromobil - Karviná„Ekologická a levná doprava ušetří nejen peníze, ale šetří i ovzduší, proto jsme se jako město rádi připojili k projektu Elektromobilita ČEZ. Chceme občanům ukázat, že pro městský provoz může být právě elektromobil ideálním vozem. Radnice jej bude využívat především pro pojížďky za úředními záležitostmi v Karviné. Pořizovací náklady vozu jsou pro nás nulové, ČEZ nám vozidlo půjčuje. Jeho provoz vyjde na pouhé desítky korun za měsíc - to je další velké plus,“ říká Tomáš Hanzel, primátor města Karviná s tím, že pokud se vůz osvědčí, radnice nevylučuje pořízení dalších. Podobně jako další velké sídelní celky v celém Moravskoslezském kraji sází i Karviná na rozvoj elektromobility a její popularizace mezi domácnostmi i firmami. V budoucnu totiž může jít o jednu z cest, jak výrazně zlepšit stav ovzduší v regionu.

„Jsme rádi, že se Karviná stává naším partnerem v projektu Elektromobilita ČEZ. S 60 tisíci obyvatel se jedná o 15. největší město v ČR, které se navíc velmi angažuje v aktivitách směřujících ke zlepšení kvality ovzduší. Město si vyzkouší provoz elektromobilu a věříme, že to přispěje k další propagaci elektromobility jako formy čisté dopravy nejen na úrovni města a nejbližšího okolí. Aktuálně máme v přípravě další kroky, které výrazně přispějí k rozšiřování elektromobility v regionu,“ dodává Tomáš Chmelík, manažer útvaru čisté technologie ČEZ. Ten nejviditelnější by měl následovat už v listopadu, kdy ČEZ zprovozní novou veřejnou dobíjecí stanici elektromobilů. Elektromobilisté zde budou moci pohodlně načerpat energii pro další cestování už v listopadu – místo je zatím v jednání.

V Moravskoslezském kraji ode dneška jezdí již téměř desítka elektromobilů v barvách projektu Elektromobilita ČEZ. Kromě města Karviná je využívají Ostrava a Havířov a dále Krajský úřad Moravskoslezského kraje a společnost ČEZ Měření. Po zprovoznění veřejné dobíjecí stanice v Karvině budou mít majitelé elektromobilů možnost nabít své miláčky na území Moravskoslezského kraje již v šesti lokalitách. Další stanice jsou připravovány.

Projekt Elektromobilita ČEZ
Skupina ČEZ spustila pilotní projekt Elektromobilita ČEZ již v roce 2010. Cílem pilotního projektu je navrhnout a otestovat komplexní řešení elektromobility jako služby, která kombinuje veřejnou dobíjecí síť s dodávkami elektřiny v rámci speciálního tarifu a postupně nabídne infrastrukturní řešení pro domácnosti i firmy, případně v kombinaci s dalšími doplňkovými službami a produkty. Z pohledu energetiky je současně důležité, jakým způsobem bude dobíjení elektromobilů integrováno do distribuční sítě, což úzce souvisí s agendou tzv. chytrých sítí, kterým se Skupina ČEZ také intenzivně věnuje.

Do současnosti ČEZ nainstaloval v České republice téměř 40 veřejných dobíjecích stanic, a to převážně u infrastrukturních partnerů, tj. u obchodních center, supermarketů či městských částí. Stanice jsou v provozu v Praze, Plzni, Ostravě, Trutnově, Hradci Králové či ve Vrchlabí. Další rozšiřování sítě dobíjecích stanic je v realizaci a nově otevřené stanice budou představovány v průběhu dalších týdnů a měsíců. Aktuální mapa dobíjecích stanic je vždy na www.elektromobilita.cz.

V rámci pilotního projektu je provozováno několik desítek elektromobilů po celé ČR.

Do projektu Elektromobilita ČEZ se zapojilo již více než 50 partnerů. Těmi jsou například Moravskoslezský kraj, Ústecký kraj, Vrchlabí, Pardubice, či Ostrava, ale také některé městské části jako Praha 5, Praha 14, Praha 16 a další. Mezi partnery jsou společnosti McDonald’s, Kaufland, Tesco nebo automobilky jako Škoda Auto, Peugeot, Mercedes-Benz, Nissan či Opel. Kompletní seznam partnerů je k nahlédnutí na www.elektromobilita.cz.

Zdroj: ČEZGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PSDR - SDR přijímač, modul
Modul digitálního (SDR) přijímače pro krátkovlnná pásma s výměnným krystalem. Dodáván s krystalem pro pásmo 80m (3,5 MHz)
Skladem od 529 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007