. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Na veletrhu FOR ENERGO dostanou prostor studentské projekty a výzkumné práce

Na veletrhu FOR ENERGO dostanou prostor studentské projekty a výzkumné práce

V Hale 6 letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA bude k vidění experimentální letoun na elektrický pohon.

V Hale 6 letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA bude k vidění experimentální letoun na elektrický pohon. Ten je výsledkem výzkumné spolupráce VUT v Brně a společnosti JIHLAVAN airplanes, s.r.o. Letoun poprvé vzlétnul 20. srpna 2014 a dosáhnul čistého letového času 27 minut. Proti konkurenčním experimentálním letadlům na elektrický pohon disponuje výrazně vyšší zásobou energie, která umožňuje uskutečňovat lety delší než jednu hodinu.

Západočeská univerzita v Plzni představí stylový elektromotocykl ve stylu chopper s názvem Blue Elyctra. Idea realizovat elektricky poháněnou elektromotorku se zrodila v hlavách studentů strojní fakulty. Po necelém roce vývoje byl stroj představen a co do parametrů i designu lehce obstojí v celosvětovém měřítku. Tento funkční vzorek slouží nejen pro testování, ale i pro výukové účely. Spolu s ostatními studentskými projekty si ho můžete prohlédnout na veletrhu FOR ENERGO ve dnech 18.- 20. listopadu 2014 v Hale 6 výstavního areálu v Praze - Letňanech.

Ve stejné hale, na stánku VOŠ a SPŠE Plzeň, bude prezentován elektromobil Trabant. Tímto praktickým a funkčním prostředkem chtějí školy demonstrovat elektrotechniku a zkušenosti z vývojové činnosti. Nepochybně je také ukázkou týmové práce studentů.

Zdroj: FOR ENERGOGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Modul PWLAN-1
Konstrukce univerzálního webserveru s modulem SocketLAN.
Skladem od 1290 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007