. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Úspěch bezdrátové technologie IQRF na světovém veletrhu electronica 2014

Úspěch bezdrátové technologie IQRF na světovém veletrhu electronica 2014

V listopadu 2014 oslavila česká bezdrátová technologie IQRF významné výročí 10 let své existence...

V listopadu 2014 oslavila česká bezdrátová technologie IQRF významné výročí 10 let své existence, a to především úspěšnou exhibicí na mezinárodním veletrhu electronica v Mnichově. IQRF® je komplexní technologické řešení umožňující výrobcům inovovat jakýkoliv jejich výrobek, poskytnout mu bezdrátovou konektivitu a volitelně i připojení ke zbytku světa přes Internet. Jednoduše. Levně.

Uplynulo deset let od uvedení prvního transceiver modulu IQRF® ve španělském letovisku Malaga a IQRF® dnes už není pouze technickým řešením pro bezdrátové připojení. Je to neustále se rozšiřující ekosystém, který zahrnuje nejenom inovační technologická řešení pro bezdrátovou konektivitu, ale také podporu modulárního vývoje HW, mocné a přesto bezplatné nástroje pro vývoj SW, nově vznikající komunity, inovativní funkcionalitu, serverová řešení pro bezplatné služby i licencovaná serverová řešení, vlastní distribuční síť …

Tentokrát MICRORISC přivezl do Mnichova především bezdrátové transceivery kontrolované daty: Data Controlled Transceivers (DCTR). Ty využívají zcela nový patentovaný koncept, kdy namísto psaní (programování) uživatelské aplikace zákazník řídí moduly odesíláním/čtením zpráv, tedy daty. Tímto se zásadním způsobem ještě více zrychluje vývojový proces přidání bezdrátové konektivity do jakéhokoliv zařízení.
IQRF® se v průběhu deseti let rozvíjela jako komplexní technologická platforma z mnoha dílčích technických řešení. Mezi její hlavní přednosti patří vedle DCTR především:

  • Způsob kódování dat - podstatným způsobem zvyšuje kvalitu přenosového kanálu a dosah bezdrátového spojení
  • Modulární architektura transceiver modulů - umožňuje generické vytváření komunikační platformy
  • Způsob směrování v bezdrátových mesh sítích IQMESH® - elegantně řeší složitý algoritmický problém směrování v pomalých bezdrátových mesh sítích
  • Koncept rychlého sběru dat FRC® - Fast Response Commands - umožňuje lineární agregaci dat v bezdrátových mesh sítích

Electronica v Mnichově si stále drží pozici lídra mezi světovými veletrhy. Letos zde vystavovalo 2737 firem z 50 zemí a navštívilo jej přes 73 tisíc návštěvníků z 80 zemí.

MICRORISC s.r.o. je česká firma s 23letou historií, obratem 100+ Mil Kč, 40+ zaměstnanci, zaměřená na výzkum, vývoj a dodávky technologií a komponent výrobcům elektroniky. Mise společnosti, pomáhat zákazníkům inovovat jejich výrobky, je vyjádřena v mottu: HI-TECH COMPONENTS AND TECHNOLOGIES ENABLING FUTURE INNOVATION®

MICRORISC s.r.o. získal v roce 2011 ocenění Exportér roku Královehradeckého kraje, v roce 2012 byl oceněn jako bronzová Firma roku, samotná technologie získala několik průmyslových ocenění v ČR i v zahraničí (patenty, Zlatý Ampér 2010, Embedded award 2014), ale také ocenění akademická, IARIA Best Paper Awards za články popisující technologii směrování a dílčí části řešení.

IQRF Alliance s.r.o. je mezinárodní sdružení výrobců elektroniky a systémových integrátorů poskytující kompatibilní bezdrátová zařízení a systémy založené na bezdrátové technologii IQRF. Zakladatelským členem je firma MICRORISC.

Zdroj: MICRORISCGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
SDR-5+ HF receiver - All Mode Softwarový přijímač
Digitální softwarový přijímače SDR-5+ je již pátou generací špičkových produktů naší společnosti. Jedná se o All Mode Receiver s integrovaným generátorem, dvěma anténními vstupy a VCO vstupem s frekvenčním rozsahem 0 až 100 MHz.
Skladem od 2550 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007