. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
LED matice pro osvětlení vozovky
6. unora 2015 - 2:31 | Pandatron | LED matice pro osvětlení vozovky | Komentářů: 0  

LED matice pro osvětlení vozovky

Německý pokrok pro dokonalejší osvětlení vozovky pomocí matice LED. Libovolně-zářící světlomety jsou dalším krokem k budoucnosti, tvrdí německé konsorcium.

Již existují auta, kde tvar světelného záření upravují kamery tak, aby se docílilo co nejširšího pokrytí světla bez oslnění řidičů ostatních vozidel. Tyto adaptivní světlomety jsou založené na čelních kamerách a tvarovaných mechanických závěrkách uvnitř světlometu.

Vývojáři světlometů se s příchodem LED diod snaží tyto mechanické závěrky odstranit a zdroj světla nahradit za matici LED diod. Myšlenka je taková, aby počítač v reálném čase vyhodnocoval, jaký vzor je třeba vytvořit v daný moment na vozovce a tento vzor vytvořit maticí vysoce svítivých bodů (LED).

Osram a partneři projektu světlometů ‘µAFS’ po 18 měsících výzkumu dosáhli úspěchu, LED čipu s 256 body. Doposud byl systém pracující na bázi bodů založen na velkém počtu LED.

Hlavním cílem bylo definování světelných bodů během výroby samotného čipu a umožnění jejich přímého propojení s řídícím systémem. Jde o první krok k vytvoření světelných zdrojů s více než tisíci body.

Infineon, Fraunhofer IZM, výrobce světlometů Hella a Daimler jsou členy jednotného konsorcia.

Společnost Osram vytvořila LED strukturu a vrstvu luminoforu, Infineon vytvořil řídící čip a Fraunhofer IZM - specialista na montážní technologie, vyvinul způsob připojení jednotlivých pixelů k řídícímu čipu.

Osram tak nyní vytváří modul prototypu s elektrickým, mechanickým a tepelným rozhraním.

Jsou zde tedy dva hlavní aspekty - inteligentní ovládání a vhodné připojení ke sběrnici vozidla, které by mělo zajistit velmi přesnou kontrolu světla. Další proces převezmou projektoví manažeři µAFS (Hella a Daimler).

Hella vyvíjí optický systém a řízení teploty, Daimler přispěl požadovanou specifikací připojení sběrnice a optiky, zároveň bude zodpovědný za podrobné testování.

Projekt je realizován za finanční podpory E7m z Německého spolkového ministerstva pro vzdělání a výzkum.

Zdroj: OsramGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232E - Převodník USB / sériový port (UART), modul
Kompaktní a jednoduše použitelný modul datového převodníku do USB portu.
Skladem od 199 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007