. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Solární články s vysokou účinností energetické konverze

Solární články s vysokou účinností energetické konverze

Australští vědci upravili systém na bázi poměrně dostupných solárních článků a získali tak zařízení, které mění sluneční energii na elektrickou s nebývale vysokou úspěšností, a to 40%.

Podstatou speciální úpravy je hlavně vícepásmový optický filtr, který umožňuje zachytit fotony i z takového pásma vlnových délek, které obvykle solární články využít neumějí.

Zmíněný úspěch zaznamenali výzkumníci z Univerzity Nového Jižního Walesu, jejich výzkumná studie bude brzy publikována v časopisu Progress in Photovoltaics.

Více informací na: http://www.rozhlas.cz/leonardo/technologie/_zprava/solarni-clanky-s-vysokou-ucinnosti-energeticke-konverze--1431174GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Pátek, 23. června 2017, 25. pracovní týden
EUR = 26,295   USD = 23,530
Přihlásit / Registrovat se Navštivte náš e-shop...
Zakázky pro vás
Nadcházející události
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007