. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Zapnutí PC zvukem
25. září 2015 - 5:39 | Pandatron | Zapnutí PC zvukem   verze pro tisk

Zapnutí PC zvukem

V řadě případů lze zjednodušit práci pomocí automatického zapnutí PC zvukem, aniž by se k němu musel kdokoliv ohnout.

Dnešní příspěvek je něco, co jsem měl připravené již dlouhou dobu. Z pohledu hardware se však jedná o maximálně jednoduché zařízení – malý mikrokontrolér ATtiny45 emulující PS/2 zařízení.

Zařízení se chová tak, že po zaznamenání tří ihned po sobě jdoucích úderů pomocí připojeného piezoelektrického senzoru (nebo piezo-bzučáku, jak se také říká) odešle do PC povel pro zapnutí, jako stisk speciální klávesy na PS/2 klávesnici. Občas samozřejmě bude nutné tuto funkci povolit v BIOSu.

Pokud tedy máte v PC volný PS/2 konektor a počítač je umístěn na obtížně dostupném místě kdesi pod stolem (nebo jen chcete zapůsobit na své přátele), jde o docela zajímavý a přitom malý gadget!

Zde je video z praktického použití:

Více informací na: http://codeandlife.com/2013/10/20/turning-pc-on-with-a-knock-using-attiny45-and-a-piezoelectric-sensor/GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Čtvrtek, 22. června 2017, 25. pracovní týden
EUR = 26,265   USD = 23,565
Přihlásit / Registrovat se Navštivte náš e-shop...
Zakázky pro vás
Nadcházející události
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007