. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Zastoupení průmyslových komunikačních sítí na trhu podle HMS

Zastoupení průmyslových komunikačních sítí na trhu podle HMS

PROFIBUS zůstává celosvětově nejrozšířenější průmyslovou komunikační sítí, ale některé sítě jej dohánějí.

PROFIBUS zůstává celosvětově nejrozšířenější průmyslovou komunikační sítí, ale některé sítě jej dohánějí. V oblasti průmyslového Ethernetu si nejvíce konkurují PROFINET a EtherNet/IP. Žádná konsolidace není v dohledu. To jsou některé závěry společnosti HMS Industrial Networks, která prezentuje svůj pohled na trh v oblasti průmyslových komunikačních sítí v roce 2015.

Společnost HMS Industrial Networks je nezávislý dodavatel výrobků a služeb pro komunikaci v průmyslu. Její produkty umožňují průmyslovým zařízením komunikovat v rámci různých komunikačních sítí, a proto má HMS velmi důkladný přehled o trhu v této oblasti techniky. Tento článek popisuje některé trendy v oblasti průmyslové komunikace, které jsou právě aktuální.

Trh provozních komunikačních sběrnic a průmyslového Ethernetu roste, ale Ethernet roste rychleji
Podíváme-li se globálně na počet nově instalovaných komunikačních uzlů, nejrozšířenějším typem průmyslové komunikace jsou s podílem na trhu zhruba 66 % provozní sběrnice. Zajímavé je, že podle HMS trh v oblasti provozních sběrnic stále roste, meziročně přibližně o 7 %. Nejvýznamnějšími argumenty pro provozní sběrnice jsou jednoduchost, tradice a spolehlivost. Dominantní sběrnicí je PROFIBUS (18 % podíl na celkovém objemu světového trhu, včetně průmyslového Ethernetu), následovaný sběrnicemi Modbus (7 %), DeviceNet (6 %) a CC-Link (6 %).

Sítě průmyslového Ethernetu mají na trhu podíl 34 % a počet prodaných uzlů roste rychleji než u provozních sběrnic (meziročně o 17 %), ale podle HMS bude ještě nějakou dobu trvat, než sítě průmyslového Ethernetu svým zastoupením na trhu předstihnou provozní sběrnice. Hlavními argumenty pro průmyslový Ethernet jsou vyšší rychlost a objem přenesených dat a možnost integrace s kancelářskými sítěmi. Největší podíl na trhu v oblasti průmyslového Ethernetu mají PROFINET a EtherNet/IP se shodnými podíly 8 %. Za nimi jsou EtherCAT, Modbus TCP a POWERLINK.

Regionální rozdíly
V Evropě a na Blízkém východě (oblast EMEA) je dominantní PROFIBUS a nejrychleji roste PROFINET. V závěsu za nimi jsou Modbus a EtherCAT.

Na trhu v USA dominují sítě skupiny CIP, přičemž EtherNet/IP svým podílem na trhu předhání DeviceNet. Následují PROFIBUS a EtherCAT. Podíl na trhu získává i PROFINET a stále populární zůstává i Modbus.

V Asii nelze mluvit o nějaké výrazné převaze některé z komunikačních sítí na trhu, ale široce se používají PROFIBUS, DeviceNet a Modbus. V Japonsku však dominuje CC-Link a výrazně se začíná uplatňovat EtherCAT.

Počet propojených zařízení stále roste
„S více než 25 lety zkušeností v průmyslové komunikaci máme velmi dobrý přehled o trhu v oblasti průmyslových komunikačních sítí,“ říká Anders Hansson, ředitel marketingu společnosti HMS Industrial Networks. „Čísla, která prezentujeme, jsou založena na údajích od našich spolupracovníků v průmyslové praxi, našich vlastních statistikách prodeje a celkovém vnímání trhu. Obecně můžeme říci, že vidíme posun směrem k průmyslovému Ethernetu, ale migrace k němu bude trvat delší dobu, než se původně čekalo. Stále máme hodně poptávek po připojení jak k provozním sběrnicím, tak k průmyslovému Ethernetu.“

Hansson pokračuje: „Je ovšem zcela zřejmé, že trh v oblasti průmyslových komunikačních sítí zůstává fragmentovaný a že průmyslová zařízení jsou více a více propojená. To je posilováno trendy jako průmyslový internet věcí a Industrie 4.0. Společnost HMS je se svým dlouhodobě prosazovaným heslem Connecting Devices na tyto trendy velmi dobře připravena.“

HMS Industrial Networks
Společnost HMS Industrial Networks je přední nezávislý dodavatel výrobků pro průmyslovou automatizaci včetně nástrojů pro vzdálenou správu. Společnost HMS vyvíjí a vyrábí řešení pro připojení automatizačních zařízení a systémů k průmyslovým komunikačním sítím. Tato řešení jsou na trh dodávána pod značkami Netbiter, Anybus a IXXAT.

Vývoj a výroba se odehrávají v sídle firmy ve švédském Halmstadu nebo v německém Weingartenu. Lokální prodej a podporu zajišťují kanceláře v Číně, Dánsku, Francii, Německu, Indii, Itálii, Japonsku, Velké Británii a USA. HMS zaměstnává více než 350 lidí a v roce 2013 vykázala obrat 57 milionů eur. Akcie HMS se obchodují na burze NASDAQ OMX ve Stockholmu. Místní zastoupení má firma Chicagu (USA), Pekingu (Čína), Karlsruhe (SRN) Milánu (Itálie), Mylhúzách (Francie) a Tokiu (Japonsko). Firma vznikla v roce 1988 a v současné době má 240 zaměstnanců. V burzovním indexu NASDAQ OMX Nordic Exchange ve Stockholmu je vedena pod ISIN SE0002136242 v kategorii „Small Cap, Information Technology“.

Zdroj: HMS Industrial NetworksGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
TX-SAW 433MHz
Vysílač AM 433.92MHz, SAW, max. 15dBm, +5V
od 113 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007