. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Přenosná nabíječka ze starého telefonu
27. února 2015 - 4:05 | Pandatron | Přenosná nabíječka ze starého telefonu | Komentářů: 2  

Přenosná nabíječka ze starého telefonu

Konstrukce přenosné nabíječky jako zdroje záložní energie nejen na cesty využívá baterii ze starého telefonu.

Již dlouhou dobu se mi v šuplíku válel starý mobilní telefon i s jeho náhradní baterií. Baterie byla v poměrně dobrém stavu, proto mi ji bylo líto vyhodit, ale zároveň již nepasovala do nového telefonu, takže mi byla prakticky k ničemu. Díky snadné dostupnosti hotových modulů jsem se rozhodl, vyrobit z ní přenosnou nabíječku, jako záložní zdroj energie na cesty.


Obr. 1: Přenosná nabíječka

V dnešní době je trh plný přenosných nabíječek nejrůznějších kapacit (často i nereálných), různých tvarů i doplňkových funkcí. Přesto jsem se rozhodl pro stavbu vlastní nabíječky, abych využil dnes již jinak nepoužitelnou Li-Ion baterii ze staršího telefonu.

Ke stavbě jsou potřeba pouze čtyři věci:

  • Li-Ion baterie (v mém případě ze starého GALAXY S II)
  • Vhodná krabička

Samotná stavba přenosné nabíječky je velmi jednoduchá a troufám si tvrdit, že by ji měl zvládnou i úplný začátečník se základní znalostí elektronických obvodů. Pouze stačí propojit piny nabíjecího a zvyšujícího modulu (plus na plus a zem ze zemí) a k těmto pinům zároveň také připojit (připájet) baterii.


Obr. 2: Vzájemné propojení modulů a připojení baterie

Tím je konstrukce hotová a po odzkoušení je možné její umístění do vhodné krabičky. Kdo má přístup ke 3D tiskárně, může si samozřejmě navrhnout krabičku, která by přesně odpovídala jeho stylu.


Obr. 3: Umístění do plastové krabičky

Podrobný popis konstrukce a obrázkový návod na stavbu přenosné nabíječky naleznete v článku: Portable ChargerGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Aktivní GPS anténa 2JM011
Aktivní anténa GPS zajišťuje kvalitní a čistý signál i za zhoršených podmínek.
od 172 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007