. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Energeticky úsporná svítidla pro nebezpečné prostředí

Energeticky úsporná svítidla pro nebezpečné prostředí

Kompaktní, vylepšené provedení svítidel s LED. Energeticky úsporná svítidla pro nebezpečné prostředí.

Firma R. STAHL nyní nabízí jako alternativu k typickým lineárním zářivkovým tělesům nová kompaktní trubicová svítidla s LED vhodná pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu v zónách Ex 1/21 a 2/22. Nová svítidla s průměrem pouze 55 mm potřebují jen polovinu místa, které by jinak bylo třeba pro konvenční zářivková tělesa, a také jejich hmotnost je méně než poloviční. Ovšem co je nejpozoruhodnější, to je konstrukce, díky níž mají nová svítidla 6036 obzvlášť velkou světelnou účinnost: např. 30 trubicových LED svítidel o délce 120 cm (4 ft) zajistí intenzitu osvětlení 500 lx, k čemuž by jinak bylo třeba 35 lineárních zářivkových svítidel, každé se dvěma zářivkovými trubicemi o příkonu 36 W, popř. 48 konvenčních kvádrových jednotek retrofitovaných světelnými zdroji LED. Nová svítidla od firmy R. STAHL ovšem mají jen přibližně poloviční spotřebu a měrná spotřeba na 100 lx je přibližně 1,5 W/m2. To zaručuje výrazné úspory provozních nákladů. Podle porovnávaného řešení a časového rámce lze v praxi reálně dosáhnout úspor od 20 % do 50 % i více.

Trubicová svítidla mohou být provozována v širokém rozsahu provozních teplot, od 40 do + 60 °C. Svítidla, která nevyžadují údržbu, jsou vhodná pro obecné použití i pro osvětlení pracovních prostor strojů. Vzhledem ke štíhlému tvaru mohou být instalována i do těžko přístupných míst. Dokonce i při okolní teplotě +60 °C dosahují doby života 80 000 hodin. Svítidla odolná proti vibracím a s krytím v základním provedení IP66/IP67 se výborně hodí i pro použití v námořních aplikacích. Kromě certifikátů ATEX a IECEx mají svítidla také specifické certifikáty pro mnohé významné lokální trhy (GOST, Gazpromnadzor, UL do Brasil, GL).

Více informací: Tubular Light FittingGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
TK4100ISO-CARD
ISO karta pro RFID R/O s frekvencí 125kHz ve standardu TK4100
Skladem od 8 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007