. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
USB Killer
25. března 2015 - 7:49 | Pandatron | USB Killer | Komentářů: 7  

USB Killer

Zabijácký USB Flash disk předčí svou silou i ty nejzákeřnější počítačové viry. Po připojení do USB portu spálí polovinu počítače.

USB Killer by se dal také nazvat jako „Zabijácký Flash Disk“. Každý to určitě zná. Po návštěvě kamaráda nebo známého z práce jsme si na svém USB Flash disku přinesli domů nejen novou hru nebo důležité dokumenty, ale také počítačový vir. Pokud náš počítač není vybaven antivirovým programem, vir se v něm mohl snadno usídlit a mohl se dále šířit.


Obr. 1: Na první pohled běžný USB Flash disk

USB Killer je však trochu jiného rázu. Protože jeho autor sám pracuje ve firmě zabývající se vývojem a výrobou elektroniky, dostal doslova ďábelský nápad. Vytvořit zařízení, které by na první pohled vypadalo jako klasický Flash disk, ale po připojení k počítači by v něm spálilo polovinu základní desky a dost možná i další komponenty!

Proč? To je dobrá otázka. Jediný důvod nás napadá pomsta, protože v případě vtipu jde často o poměrně drahou srandu.

U většiny základních desek platí jednoduché pravidlo. USB konektor je veden na ESD diody (představující statickou ochranu) – filtrační prvky – následované ochrannými prvky uvnitř čipu (obvykle pouze diody na substrátu křemíku) obsahujícím fyzickou vrstvu USB rozhraní. U starších počítačů byly USB porty vytvářeny pomocí North/South bridge obvodů, u moderních jsou však vedeny často přímo z procesoru. Jelikož jsou však ochranné součástky často miniaturní s omezenou kapacitou odvedeného náboje, zajišťují ochranu pouze do určité úrovně. Úkolem navrženého zařízení je bezpečně spálit nejen ochranné prvky, ale i všechny připojené obvody, případně díky přímému propojení i mnohem více.Obr. 2: Na druhý pohled generátor -110V s blokem keramických kondenzátorů

Jak USB Killer funguje?
Základní myšlenka je poměrně jednoduchá. Po připojení do USB portu je automaticky aktivován invertující DC/DC měnič, který nabije poměrně masivní kondenzátory na napětí -110V. Po dosažení tohoto napětí je DC/DC měnič automaticky vypnut a současně je otevřen vysokonapěťový tranzistor. Ten okamžitě plných -110V vybije do signálových linek USB portu.

Jakmile napětí na kondenzátorech poklesne pod úroveň -7V, je tranzistor opět uzavřen a celý proces se opakuje.

Na konci článku se autor ptá, zda by byl takové zařízení zájem. Dle komentářů to vypadá, že zájem je poměrně veliký, takže v budoucnu si dejte raději pozor před připojováním nalezených Flash disků. Však i krabičku lze použít od originálního výrobce.

Více informací naleznete v článku: USB Killer [Dark Purple]GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (7):

Zobrazit starší 30 dnů (7)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ107SR-RS232
Převodník TCP/IP <-> RS232 s RJ45 konektorem.
Skladem od 600 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007