. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Výroba bezrtuťových baterií slaví deset let
26. března 2015 - 5:12 | Pandatron | Výroba bezrtuťových baterií slaví deset let | Komentářů: 0  

Výroba bezrtuťových baterií slaví deset let

Výroba bezrtuťových baterií slaví deset let. Společnost Sony dokazuje, že dlouhodobě investuje do zelenější budoucnosti.

Letos Sony oslavuje desetileté výročí zahájení výroby bezrtuťových stříbro-oxidových baterií. Od roku 2005, kdy společnost Sony představila tuto ekologickou variantu, převedla na bezrtuťovou technologii celý bateriový sortiment pro Evropu, který čítá 32 modelů, čímž prokázala, že co možná nejekologičtější výroba je její stálou prioritou.

Poté co vyšlo najevo, že rtuť je velmi škodlivá pro životní prostředí, Evropská komise vydala prohlášení, že „Rtuť (Hg) a většina jejich sloučenin jsou pro lidský organismus, ekosystémy, zvířata a rostliny vysoce škodlivé”. Se svojí tradicí výroby bezrtuťových baterií společnost Sony o deset let předstihla legislativu Evropské unie, která hodlá používání rtuti v knoflíkových bateriích zakázat od 1. října 2015. Díky zmíněným opatřením se roční spotřeba rtuti sníží o 470kg.

Rtuť, která byla v malém množství (do 2 % váhy baterie) tolerována, může být vysoce toxická. I přes svoji toxicitu se používala na výrobu baterií jako prevence koroze, která může u baterie způsobit nabobtnání a únik elektrolytu.

Na rozdíl od baterií se rtutí, které se stále prodávají, používá Sony proti korozi rezistentní prášek ze slitiny zinku a protikorozní materiál na anodu. Protikorozní úpravu má i povrch kolektoru, aby se zabránilo i tomu nejmenšímu úniku elektrolytické kapaliny.

Kumi Sano, ředitel divize výroby baterií Sony, uvedl: „Díky dlouhé tradici společnosti Sony ve výrobě baterií, která se datuje od roku 1977, se nám daří neustálé ji inovovat v zájmu maximální ekologičnosti. Důkazem toho je i naše bezrtuťová stříbro-oxidová baterie, která eliminuje riziko toxicity bez snížení funkčnosti a výkonu baterie.“ I díky tomu je Sony předním dodavatelem těchto baterií ekologicky smýšlejícím mezinárodním výrobcům hodinek a šperků.

Sony Corporation je předním výrobcem produktů v oblasti audio, video, osobních zařízení a informačních technologií určených pro domácí i profesionální využití. Díky svým aktivitám v oblasti hudby, filmu, počítačové zábavy a on-line byznysu má Sony jedinečnou pozici být světovým lídrem na poli elektroniky a zábavy. Ve fiskálním roce, který končí 31. března 2014, společnost Sony vykázala konsolidovaný roční obrat přibližně 75 mld. USD.

Více na globálních webových stránkách společnosti Sony: http://www.sony.net/..GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGEN170 - Generátor 5 MHz až 170 MHz
Moduly PGEN170, jejichž základem je integrovaný obvod LTC6905, jsou lineárně řízené generátory obdélníkového signálu v rozsahu 5 MHz až 170 MHz.
Skladem od 630 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007