. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
3D Flash 128 Gbit jsou již dostupné
16. září 2015 - 7:55 | Pandatron | 3D Flash 128 Gbit jsou již dostupné   verze pro tisk

3D Flash 128 Gbit jsou již dostupné

Společnost Toshiba Corporation vyvinula 48-vrstvou paměť flash s tzv. trojrozměrnou buněčnou strukturou nesoucí označení BiCS.

Jde o paměť nové generace, schopnou nést 2-bity v jedné paměťové buňce s kapacitou neuvěřitelných 128 Gb. Přední hrana 48-vrstvé sestavy zvyšuje rychlost zápisu/mazání dat. Paměť je ideální především pro aplikace s vysokou kapacitou, především pak SSD disky.

3D NAND struktura společnosti Toshiba (a také SanDisk, protože obě firmy mají společnou výrobu NAND Flash čipů) nese označení BICS, což je zkratka pro Bit Cost Scaling. Podobně jako struktura TCAT společnosti TCAT, i BiCS opouští tradiční strukturu plovoucího gate a využívá technologii Charge Trap – nábojové pasti, vyrobené z izolačního materiálu snižujícího únik elektronů. Ovšem jak z pohledu struktury, tak i výrobní technologie jsou čipy BiCS od konkurenční TCAT odlišné.

Pro zájemce z řad technologických firem jsou nyní připraveny vzorky prvních kusů 128 Gb pamětí Toshiba, jejich výroba již probíhá ve Fab 5 v areálu Yokkaichi v Japonsku. Sériová výroba 3D Flash by se měla rozjet nejpozději do konce roku 2015 již v nové továrně Fab 2 v Jokkaiči, která je nyní stále ještě ve výstavbě. Žádné další technické podrobnosti však zatím nejsou k dispozici.

Více informací na: http://www.toshiba.comGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Neděle, 25. června 2017, 25. pracovní týden
EUR = 26,295   USD = 23,530
Přihlásit / Registrovat se Navštivte náš e-shop...
Zakázky pro vás
Technické listy
Nadcházející události
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007