. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Webový server OZW772 pro systémy HVAC
10. prosince 2015 - 7:15 | Pandatron | Webový server OZW772 pro systémy HVAC | Komentářů: 0  

Webový server OZW772 pro systémy HVAC

Společnost Siemens uvedla na trh verzi V5.2 svého osvědčeného webového serveru OZW772 s vestavěným indikátorem spotřeby energie.

Společnost Siemens uvedla na trh verzi V5.2 svého osvědčeného webového serveru OZW772 s vestavěným indikátorem spotřeby energie. Vedle vzdáleného přístupu k regulátorům řady Synco podporuje nová verze serveru také přístup ke komunikačním objektům v S-módu přístrojů zapojených v síti KNX. Stávající instalace web serveru OZW772 lze na verzi V5.2 převést snadnou aktualizací firmwaru.

Webový server OZW772 ve verzi V5.2 poprvé umožňuje přistupovat z jednoho webového serveru jak k HVAC (Heating, Ventilation and Air Conditioning ) regulátorům řady Synco, tak k dalším přístrojům připojeným ke sběrnici KNX. To značně usnadňuje obsluhu zařízení a sběr i analýzu údajů současně v obou soustavách. Jde o vlastnost důležitou při integrovaném použití technologie značky Siemens, díky které lze při realizaci komplexních úloh nyní nabídnout ucelená ověřená řešení. Tato komplexní řešení umožňují díky automatické výměně údajů mezi primárními zařízeními soustav topení, větrání a klimatizace (HVAC) a prostorovými přístroji dosahovat významných úspor energie.

Klíčové vlasnosti:

  • Společný vzdálený přístup k regulátorům HVAC řady Synco a elektrickým přístrojům s rozhraním KNX
  • Možnost integrace až 230 komunikačních objektů sběrnice KNX v S-módu
  • Záznam trendů s hlášením zasílaným prostřednictvím e-mailu

Webový server OZW772 ve verzi V5.2 podporuje až 250 regulátorů Synco a lze k němu připojit až 230 komunikačních objektů sběrnice KNX. Komunikační objekty se připojují za použití programového nástroje ETS (Engineering Tool Software) a rozhraní KNXnet/IP, které je integrované do webového serveru.

Nově webový server OZW772 nyní nabízí také záznam časového průběhu sledovaných veličin s periodou vzorkování, kterou si uživatelé mohou libovolně zvolit v rozmezí od jedné vteřiny do jednoho dne. V případě potřeby server pošle uložené časové průběhy elektronicky až na dvě různé adresy.

Další novinkou webového serveru OZW772 verze V5.2 je možnost připojení přes portál Synco IC. Ten zajistí uživateli jednoduchý a bezpečný vzdálený přístup k jeho zařízení. Výhodou je, že není potřeba pevná IP adresa, forwarding dynamické IP adresy, ani nastavení port forwardingu (NAT/PAT) v routeru. Portál navíc nabízí další funkce jako například centrální správu uživatelů, zobrazení přehledu zařízení, stavu indikátorů spotřeby a poruch, odesílání poruchových hlášení e-mailem, zabezpečenou šifrovanou komunikaci (https) a další.

Propojení mezi regulátory Synco HVAC a elektrickými přístroji v síti KNX nabízí vedle jednodušší obsluhy zařízení také možnost realizovat nové provozní scénáře, zejména pokud jde o sběr a analýzu údajů a na nich založenou optimalizaci chování provozních zařízení. Například lze dát do vzájemného vztahu zaznamenané historické hodnoty teploty a spotřeby energie a zobrazit závislost mezi nimi. S použitím zaznamenaných údajů o spotřebě energie a pracovním režimu a žádaných hodnot řízených veličin lze také snadno ověřit účinnost opatření přijatých za účelem snížení spotřeby energie.

Server OZW772 je spolehlivý webový server regulátorů řady Synco pro automatizaci technických zařízení v budovách (Synco 700, RXB/RXL, RDG/RDF/RDU, Synco living), umožňující ovládat a řídit chod zařízení odkudkoliv prostřednictvím internetu, a tak přispívat k hladkému a hospodárnému provozu v budově. Jako uživatelské rozhraní může být použit libovolný webový prohlížeč, ve kterém se zobrazí přehledné schéma technických zařízení v budově se všemi důležitými nastaveními. Případné závady na zařízení nebo požadavky na údržbu hlásí server provozovateli zařízení prostřednictvím elektronické pošty. Při použití webového rozhraní API (Application Program Interface) lze server začlenit také do jiných systémů.

Novou verzi firmwaru pro webový server V5.2 lze stáhnout na www.siemens.cz/ozw772 a nainstalovat ji na jakýkoliv již používaný web server OZW772. Tímto webovým serverem lze modernizovat také všechny stávající sestavy Synco-KNX.

Siemens patří mezi největší elektrotechnické firmy v České republice. Již 125 let je Siemens nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou moderních a inovativních technologií. S počtem 9,2 tisíce zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Své technologie, produkty a služby dodává zákazníkům ze soukromého i státního sektoru v oblasti energetiky, zdravotnictví, průmyslové a veřejné infrastruktury a informačních technologií. Skupina podniků Siemens v České republice vykázala v obchodním roce 2014 obrat 34,9 miliard Kč.

Odkazy & Download:
Domovská stránka společnosti Siemens
Domovská stránka společnosti Siemens v českém jazyce
Komunikace LPB, Konnex a M-BusGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PRESTO - Rychlý a univerzální USB programátor
PRESTO je velmi rychlý programátor moderní koncepce. Programuje velké množství součástek - mikrokontroléry, CPLD, FPGA, sériové FLASH a EEPROM, apod.
Skladem od 2196 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007