. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Tenkovrstvá technologie fotovoltaických článků
11. ledna 2016 - 6:58 | Pandatron | Tenkovrstvá technologie fotovoltaických článků | Komentářů: 0  

Tenkovrstvá technologie fotovoltaických článků

Úřad USA pro patenty a obchodní známky (USPTO) udělil společnosti Solar-Tectic LLC komplexní patent na tenkovrstvou technologii fotovoltaických článků a polovodičů.

Patent se týká technologie, kterou vynalezl nedávno zesnulý Dr. Praveen Chaudhari oceněný Americkou medailí za technologie a inovace a který se vztahuje na technologii pro širokou škálu elektronických aplikací, včetně tenkovrstvých fotovoltaických článků, LED, TFT, FET, solárních měničů a zařízení s nanovláknem.

Společnost Solar-Tectic LLC („ST") dnes oznámila, že Úřad USA pro patenty a obchodní známky (USPTO) udělil komplexní patent (přes 50 žádostí) na širokou škálu technologií, včetně růstu vysoce texturovaného monokrystalu nebo hrubozrnných polovodičových filmů na levných substrátech, jako je běžné sklo. Technologie vyvinul nedávno zesnulý Dr. Praveen Chaudhari, laureát Americké medaile za technologie z roku 1995, a mohou být využívány v solární energetice, např. při výrobě solárních panelů, displejů a světelných diod.

Americký patent (12/774,465) s názvem „Methods of Growing Heteroepitaxial Single Crystal or Large Grained Semiconductor Films and Devices Thereon" představuje modifikovanou Vapor-liquid-solid (VLS) tenkovrstvou (TF) techniku růstu, která poprvé umožňuje nízkoteplotní nanášení polovodičových filmů výjimečné kvality a z různých materiálů, např. z křemíku, germania a GaN, na levných substrátech.

Úsporný proces tenkovrstvého růstu z eutektických slitin, který je podobný nanovláknovému, je vhodný pro mnohá průmyslová využití, a může se provádět pomocí běžných procesů nanášení, které jsou dnes v průmyslu využívány, např. e-beam, CVD atd.

V případě všeobecných dotazů nebo záležitostí týkajících se licence na technologie prosím kontaktujte Carter Ledyard & Milburn LLP (davis@clm.com), +1-212-238-8850.

O společnosti Solar-Tectic LLC („ST"): Solar-Tectic LLC je firma, která se specializuje na tenkovrstvé technologie s hlavním zaměřením na rozvoj patentovaných technologií pro monokrystaly nebo vysoce texturované polovodičové vrstvy na skle či na kovových páskách. V této oblasti firma vlastní mnoho technologií a autorských práv, přičemž všechny vycházejí z vynálezů nedávno zesnulého Dr. Praveena Chaudhariho, vědce v oblasti technologií materiálů a držitele Americké medaile za technologie a inovace (1995). V loňském roce bylo zveřejněno několik článků o pokroku ve výzkumu a vývoji, mimo jiné „ Highly textured silicon [111] crystalline thin-film on buffered soda-lime glass by e-beam evaporation ", jehož autory jsou S. McMahon et al., a „Crystalline Al203 on buffered soda-lime glass by e-beam", jehož autory jsou A Chaudhari et al.

Zdroj: Solar-Tectic LLCGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
AS433 AUREL
Anténa vertikální 433.92MHz, 50 ohmů, max. 50W, s koaxiálním kablíkem
od 189 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007