. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Spojení společností Microchip a MICREL
13. května 2015 - 4:17 | Pandatron | Spojení společností Microchip a MICREL   verze pro tisk

Spojení společností Microchip a MICREL

Steve Sanghi, prezident a generální ředitel společnosti Microchip, stál již u zrodu mnoha úspěšných akvizic, které měly za cíl posílit a rozšířit produktové portfolio jeho společnosti, a to zejména v oblasti analogových obvodů. Například akvizice se společností Supertex, z počátku roku 2014, dala společnosti Microchip schopnost provozu svých obvodů při vysokém napětí, výrazně nad stávající úroveň 60V. Sanghi k tomu řekl, že jsou nyní schopni své integrované obvody připojit na napětí více než 1000 V přímo, stejně jako jsou schopny provozu v prostředí 110 V. V roce 2012 proběhla naopak akvizice se společností Standard Microsystems Corp., produkující bohaté IP portfolio zaměřené na práci s kombinovanými signály především v oblasti sektoru automobilového průmyslu. Následkem toho bylo zvýšení příjmů společnosti Microchip a celkových finančních čísel do poloviny roku 2014. Naopak bližší pouto k technologiím Wi-Fi a Bluetooth zajistila další akvizice z roku 2012 s Roving Networks a ISSCC v roce 2014 spolu s jejich Bluetooth internetem věcí.

Je vidět, že Sanghi a jeho tým udělali řadu opravdu skvělých kroků a podařilo se jim posílit a rozšířit postavení společnosti Microchip v průmyslu. Nyní v souvislosti s akvizicí se společností Micrel lze očekávat opět rozšíření nových funkcí, stejně jako vnik synergických produktů, které doplní a zároveň posílí portfolio společnosti. Dokonce by se dalo říci, že tato akvizice je nejlepším krokem za posledních několik let, které Sanghi učinil.

Především proto, že Micrel nemá v současné chvíli žádné dluhy a přitom má 95 milionů dolarů v hotovosti a investicích ve svých rozvahách. Dále mají 8.000 zákazníků, z nichž mnozí jsou klíčovými subjekty ve svých odvětvích. Samozřejmě někteří zákazníci jsou stejní jako ty, které má již společnost Microchip, ale spousta klíčových zákazníků jsou novinkou, rozšiřující zákaznickou základnu.

Více informací na: http://www.micrel.com/images/MamboAcquisitionPressRelease.pdfGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007