. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Projekty využití solární energie v Chile
13. května 2015 - 6:45 | Pandatron | Projekty využití solární energie v Chile | Komentářů: 0  

Projekty využití solární energie v Chile

Soventix Chile SPA a JA Solar dnes oznámily založení společného podniku v Santiago de Chile, který bude vyvíjet velké projekty na využití solární fotovoltaické energie v Chile.

Společnost Soventix GmbH se stále více zaměřuje na zavádění solárních projektů mimo Evropu, obzvláště v zemích, které vykazují velký tržní potenciál díky velké intenzitě slunečního záření a zvyšujícím se nákladům na energie.

Latinská Amerika je předmětem zvláštního zájmu díky své vysoké a rostoucí poptávce po energii. Místní dceřiná společnost Soventix Chile SpA vyvíjí celé portfolio projektů, které jsou v současné době v různých fázích vývoje a implementace. Jedním z nich je také potrubí dodávající více než 250 MW. Z podobných tržních důvodů také JA Solar posiluje svou pozici v Latinské Americe.

Soventix a JA Solar vidí zřetelné výhody vzájemné spolupráce, což vedlo k vytvoření tohoto společného podniku. Pro JA Solar může spolupráce s etablovanou společností, která projekty vyvíjí, vést k urychlení vstupu na nový trh. Společnosti Soventix může partnerství s jedním z předních výrobců modulů na trhu pomoci přilákat kapitál pro jejich projekty od zahraničních investorů.

Společný podnik bude zpočátku spolupracovat na projektech, které dohromady poskytnou výkon 130 MW a všechny budou využívat moduly JA Solar.

„Máme radost z partnerství s předním výrobcem modulů, jakým je JA Solar," řekl Thomas Stetter, generální ředitel Soventix Chile SpA. „Technicky a ekonomicky silný dodavatel modulů nám umožní rychlý přesun do fáze podrobného konstrukčního plánování našich projektů a stejně tak urychlí získávání kapitálu."

„Základním prvkem naší strategie vstupu na trh je spoluúčast na vývoji projektu od jeho samotného počátku. To nám umožní včas zajistit smluvní dodávky, stejně tak nám to umožní ovlivnit zavádění projektu, a to ne pouze z pozice prodejce," řekl Jian Xie, předseda představenstva JA Solar.

„Tento projekt v Chile potvrzuje náš závazek pro trh Latinské Ameriky, protože je založen na projektech, které jsme již začali zavádět v Mexiku a Panamě," dodal Giovanni Landi, generální ředitel pro rozvoj projektů JA Solar.

Obě společnosti očekávají dokončení prvních společných projektů v roce 2015.

Zdroj: JA SolarGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ107SR-RS232
Převodník TCP/IP <-> RS232 s RJ45 konektorem.
Skladem od 600 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007