. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Dnes vědecko-technický jarmark
16. června 2015 - 7:05 | Pandatron | Dnes vědecko-technický jarmark | Komentářů: 0  

Dnes vědecko-technický jarmark

Na úterý 16. června připravila Univerzita Pardubice ve spolupráci s partnery VĚDECKO-TECHNICKÝ JARMARK uprostřed města.

Na úterý 16. června připravila Univerzita Pardubice ve spolupráci s partnery VĚDECKO-TECHNICKÝ JARMARK uprostřed města. Všichni zájemci bez rozdílu věku se vydají po stopách vědy, techniky a nejrůznějších vědeckých disciplín, pokusů a principů. Tentokrát vědci a vysokoškoláci obsadí se svým vědeckým festivalem a populárně-naučnými zážitkovými stánky, stanovišti a demonstracemi novou pardubickou pěší zónu - třídu Míru.

VELKÝ VĚDECKÝ FESTIVAL zajímavostí ze světa vědy v podobě celodenního populárně-naučného programu plného pokusů a poučení, her a zábavy bude trvat od 9 až do 17 hodin a vyroste na hlavní pardubické třídě Míru za polyfunkčním domem Magnum.

Pro návštěvníky je připraveno přes čtyřicet nejrůznějších zážitkových stanovišť a experimentálních dílen připravených jak týmy všech sedmi fakult Univerzity Pardubice - chemicko-technologické, ekonomicko-správní, dopravní, elektrotechnické, zdravotnické, filozofické i restaurování, tak řadou partnerů.

Po celý den čeká na školy a jejich žáky a studenty kromě zážitkových a experimentálních dílen na třídě Míru další doprovodný program.

Se svým programem se připojují čtyři pardubické střední školy - střední průmyslová škola chemická, zdravotnická, elektrotechnická i potravinářství a služeb, která zájemce zavede i do svého výukového mlýna.

Na chodníku mezi stánky vyrostou sluneční hodiny, mozkové závity potrápí hlavolamy všeho druhu, program doplní i pardubická Hvězdárna barona Artura Krause. Na třídě Míru vyroste i mobilní planetárium s filmy o vesmíru pro děti od 5 do 10 let a zvídaví zájemci dostanou odpovědi na to, jak se vyrábí ruční papír nebo jak technika pomáhá handicapovaným. A ti, co mají šikovné ručičky, si přijdou na své ve výtvarné dílně.

Pro příchozí, kromě hlavních demonstračních stanovišť na třídě Míru, nabízejí partneři dále:

speciální exkurze do expozic ve Východočeském muzeu v Pardubicích a ve Východočeské galerii v Pardubicích, komentované procházky městem Pardubice doplněné výkladem o historii města a vývoji domovních znamení. Chybět nebudou ani bublinová show nebo ochutnávka drinků a netradičních výrobků molekulární kuchyně. Hasiči ukáží techniku používanou při zásazích a městská policie přiveze služební skútr, radar i koně. Své mobilní vědecké exponáty přiveze Národní technické muzeum.

Část dopoledního programu je speciálně vyhrazena školám, pro něž jsou připraveny vědecko-populární show jednoho z nejznámějších popularizátorů vědy u nás Michaela Londesborougha, jízdy pardubickou lodí Arnošt do plavební komory či speciální představení „Bláznivé nůžky“ Východočeského divadlo Pardubice.

Univerzita Pardubice pořádá VĚDECKO-TECHNICKÝ JARMARK v roce připomínání 65 let svého vzniku.

Akce se koná díky univerzitnímu popularizačnímu projektu Brána vědě/ní otevřená II., který je spolufinancovaný Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Je součástí Pardubických městských slavností, které nesou podtitul „Zrcadlo umění“ a jsou pořádané ve dnech 16. - 19. června.

Více informací a program získáte na adrese: Vědecko-technický jarmark letos na třídě Míru

Zdroj: Univerzita PardubiceGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
L20 QUECTEL
GPS modul L20 firmy QUECTEL, SiRFStarIV, UART/I2C
od 263 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007