. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Monitorovací zpráva ČTU
17. srpna 2015 - 6:09 | Pandatron | Monitorovací zpráva ČTU   verze pro tisk

Monitorovací zpráva ČTU

Společnost UPC neuspěla se správní žalobou proti pravomocnému rozhodnutí ČTÚ o uložení pokuty 1 milion korun za nesplnění informační povinnosti. Případu se věnuje dnes vydaná červencová monitorovací zpráva ČTÚ. UPC v květnu 2012 zvýšilo cenu za používání modemu, začalo požadovat platbu za využití set-top-boxu a zdražilo měsíční cenu za poskytování internetu, aniž by své zákazníky informovalo o jejich právu ukončit smlouvu bez sankce ke dni nabytí účinnosti této změny.

Správní soud odmítl argumentaci operátora, že nejde o zhoršení postavení účastníka, pokud ten (při zachování poměru cena/výkon) dostává několikrát vyšší rychlost připojení za nižší cenu. Podle rozsudku nelze automaticky předpokládat, že všichni zákazníci preferují rychlost nad jeho cenou. Soud tak potvrdil právní závěry úřadu i výši pokuty.

V červenci ČTÚ zahájil kontrolu týkající se procesu migrace zákazníků mezi poskytovateli služby xDSL. Kontrola v sídle společnosti O2 a vybraných 15 značkových prodejnách se zaměřila především na délku procesu převedení služby xDSL od O2 k jiným poskytovatelům. Kontrolu úřad dokončí v srpnu.

Monitorovací zpráva také přináší výsledky studie mezinárodního srovnání pokrytí domácností mobilním signálem LTE v zemích Evropské unie. Podle nich se Česká republika dostala za minulý rok na jednu z předních příček. Na sklonku roku bylo mobilním broadbandem (4G) pokryto téměř 92 % domácností. Evropský průměr se pohyboval pod hranicí 80 %.

Více informací na: http://www.ctu.cz/aktuality/monitorovaci-zpravy/rok-2015.html?action=detail&ArticleId=12669GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007