. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Bateriové záložní zdroje
8. září 2015 - 5:37 | Pandatron | Bateriové záložní zdroje | Komentářů: 3  

Bateriové záložní zdroje

Bateriové záložní zdroje pro oběhová čerpadla, plynové i automatické kotle na pevná paliva. Nečekaný výpadek proudu vás již zaskočí.

Důsledky nečekaného výpadku proudu zaskočí zejména ty z nás, kdo vlastníme

  • Kotle ÚT na pevná paliva s oběhovými čerpadly,
  • Krbová kamna s teplovodním výměníkem a oběhovým čerpadlem,
  • Plynové kotle,
  • Solární systémy pro ohřev užitkové vody nebo přitápění.

Největší nebezpečí při výpadku proudu hrozí teplovodní topné soustavě domů, chalup a chat vytápěných kotlem nebo krbovými kamny na tuhá paliva. Při výpadku se totiž ihned zastaví oběhové čerpadlo a systém se po krátké chvíli přehřeje, protože v kotli nebo kamnech stále hoří palivo. V lepším případě se soustava jenom "uvaří", ale nebezpečí popraskání potrubí a radiátorů přetlakem je opravdu reálné.

Solární panely na střeše nám zase ohřívají TUV, ale při výpadku proudu na pouhých 5 minut se solární systém přehřeje, protože neběží oběhové čerpadlo. Elektronika celý systém odstaví "dokud to na střeše nezchladne“, to trvá až do rána druhého dne a jsme celý den bez teplé vody. Nehrozí tu sice nebezpečí jako v předchozím případě, ale stejně mě v takové chvíli napadá, proč jsem si ten solár vlastně pořizoval??

Snadným a dostupným řešením jsou naše bateriové záložní / náhradní zdroje proudu 230V/50Hz, které nepřetržitě monitorují napětí v rozvodné síti. Jestliže zjistí výpadek, byť krátkodobý, přepínají na baterie ze kterých vyrábí napětí 230V identické s napětím v síti a po dobu výpadku napájejí libovolné připojené zařízení až do 900W příkonu.

Záložní zdroje od nás zapojíte sami, snadno a rychle, po zapojení budou zcela bezobslužné a budou Vám spolehlivě sloužit řadu let.

Zdroj: www.janmelichar.czGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (3):

Zobrazit starší 30 dnů (3)...

host
3. Dne 12. 09. 2015 v 23:38 zaslal host
Bez titulku
Pokud je k dispozici oběhová voda, lze ji využít pro elektrolýzu. Oddělené plyny lze pak využít, v případě výpadku elektřiny, ke krátkodobé výrobě elektřiny. Systém se tak obejde bez záložního zdroje.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGSM-M10: GSM/GPRS modul s M10
Čtyřpásmový GSM/GPRS modul s M10 firmy QUECTEL a podporou SMS, MMS, GPRS Class 12, TCP/IP, FTP a dalších.
Skladem od 690 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007