. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Perfektně zasíťovaná domácnost díky PowerLine
11. září 2015 - 7:45 | Pandatron | Perfektně zasíťovaná domácnost díky PowerLine | Komentářů: 0  

Perfektně zasíťovaná domácnost díky PowerLine

Stačí jedna elektrická zásuvka: Nové základní sady PowerLine od D-Link umožňují připojení k počítačové síti a internetu v každé místnosti bez kabelů a instalace.

D-Link, přední výrobce síťových řešení pro profesionální aplikace a digitální domácnosti, nabízí perfektní přístup k síti v každé místnosti pomocí čtyř základních sad adaptérů PowerLine. Technologie PowerLine umožňuje uživatelům kompletně zasíťovat byt nebo dům, aniž by museli instalovat síťové kabely nebo zvětšovat pokrytí Wi-Fi sítě pomocí repeaterů (opakovačů). Adaptéry D-Link PowerLine vysílají šifrovaná data rychlostí až 1.000 Mb/s a modely s průchozí elektrickou zásuvkou umožňují dokonce sdílet zásuvku s jinými elektrickými zařízeními. Základní sady PowerLine nabízejí uživatelům spolehlivé řešení, které funguje ihned po vybalení z krabice. K dispozici jsou nyní v České i Slovenské republice tyto základní sady adaptérů PowerLine AV2 1000 HD Gigabit Starter Kit a PowerLine AV 500 HD mini Starter Kit i základní sady adaptérů s průchozí elektrickou zásuvkou PowerLine AV2 1000 HD Gigabit Passthrough Kit a PowerLine AV 500 HD Passthrough Mini Starter Kit.


Obr. 1: Perfektně zasíťovaná domácnost díky PowerLine

Inteligentní technologie pro bezproblémové zasíťování domácnosti
Technologie PowerLine využívá pro přenos digitálních síťových signálů již existující kabely elektrického rozvodu ve zdech domu. Aktuální standard AV2 to zvládá rychlostí až 1.000 Mb/s – stejně jako klasický Gigabit Ethernet. PowerLine šifruje data pomocí silného algoritmu, aby bylo zaručeno, že si nikdo v sousedním bytě nebude moci číst vaše e-maily nebo sledovat, co děláte na internetu. Rychlé síťové připojení přes elektrickou zásuvku je vhodné zejména pro všechny aplikace s velkými nároky na kvalitu a množství přenášených dat, například sledování videa, streamování, on-line hry nebo přenos souborů.

Překonává mrtvé zóny a velké stavební překážky
Velkou předností systému PowerLine je jeho opravdu snadné použití. Adaptéry se jednoduše zapojí do elektrické zásuvky. Pak si automaticky najdou svoje protějšky a zavedou síťovou komunikaci do každé místnosti v domě bez instalace jakýchkoli propojovacích kabelů. Tímto způsobem je možné jednoduše překonat mrtvé zóny Wi-Fi sítě a překážky mezi vzdálenými místy, například sklepem a podkrovím. Zajištěna je také úspora energie. Všechny čtyři modely spotřebovávají méně než 4 watty – dokonce i když pracují na plný výkon – a mají režim úspory energie, který snižuje spotřebu až o 85 %.

Dostupnost a cena
Nové základní sady PowerLine jsou již v prodeji. Ceny jsou nastaveny následovně:

 • PowerLine AV2 1000 HD Gigabit Starter Kit (DHP-601AV): 1 399 Kč
 • PowerLine AV 500 HD Mini Starter Kit (DHP-509AV): 1 099 Kč
 • PowerLine AV2 1000 HD Gigabit Passthrough Kit (DHP-P601AV): 1 699 Kč
 • PowerLine AV 500 HD Passthrough Mini Starter Kit (DHP-P509AV): 1 199 Kč

Základní sady D-Link PowerLine – přehled hlavních parametrů

 • Základní sada PowerLine AV2 1000 HD Gigabit Starter Kit (DHP-601AV):
  Datová propustnost až 1.000 Mb/s, maximální spotřeba 3,7 W a úsporný režim pro snížení spotřeby až o 85 %
 • Základní sada PowerLine AV 500 HD Mini Starter Kit (DHP-509AV):
  Kompaktní design s nízkou spotřebou energie a úsporným režimem, který snižuje spotřebu energie až o 70 %
 • Základní sady PowerLine AV2 1000 HD Gigabit Passthrough Kit (DHP-P601AV) a PowerLine AV 500 HD Passthrough Mini Starter Kit (DHP-P509AV)
  Obě sady jsou vybaveny adaptéry PowerLine s průchozí elektrickou zásuvkou, takže je možné připojit spolu s adaptérem také další elektrické zařízení.

D-Link je jedním z předních světových výrobců síťové infrastruktury, který už 29 let dodává inovativní, vysoce výkonné a intuitivně ovladatelné produkty pro firmy i domácnosti. Již déle než čtvrt století D-Link navrhuje, vyvíjí a vyrábí oceňovaná síťová a bezdrátová zařízení, úložiště dat a zabezpečovací řešení pro IP dohled. Řada mydlink™ Home obsahuje technologii pro automatizovanou domácnost, která umožňuje majitelům nemovitostí monitorovat, automatizovat a ovládat domácnost kdykoliv a kdekoliv pomocí smartphonu nebo tabletu.

Pro více informací o společnosti D-Link navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlinkcz.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB teploměr a vlhkoměr
Digitální USB teploměr a vlhkoměr s možností připojení externího čidla, funkcí termostatu se zasíláním e-mailu i přenosem dat na webový server.
Skladem od 600 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007