. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Modul G510 firmy Fibocom
23. září 2015 - 7:48 | Pandatron | Modul G510 firmy Fibocom | Komentářů: 0  

Modul G510 firmy Fibocom – funkce telefonu v integrovaném obvodu

Často se stává, že v průběhu práce na projektu potřebujeme použít funkce mobilního telefonu, avšak se ukazuje, že jejich individuální implementace je velmi obtížná.

Často se stává, že v průběhu práce na projektu potřebujeme použít funkce mobilního telefonu, avšak se ukazuje, že jejich individuální implementace je velmi obtížná. Jak příprava hardwaru, tak i příslušného softwaru je nezvykle časově náročná – takové řešení může mít smysl pouze v případě zvlášť velkých projektů. V ostatních situacích nám přicházejí s pomocí výrobci modulů GSM, jak je G510 firmy Fibocom.

Tento modul má umístěné všechny funkce mobilního telefonu v jednom integrovaném obvodu. Umožňuje přenos textových zpráv a realizaci spojení v libovolné mobilní síti. Jeho kladem je velmi malý rozměr – celý obvod je umístěn ve 42pinovém pouzdru s rozměry 20,5 x 22,2 mm. Aplikace modulu v projektu vyžaduje vyřešení několika hlavních otázek: napájení, propojení se SIM kartou, propojení s řídicím mikrokontrolérem, návrh zvukových obvodů a připojení vf antény.

Modul se napájí napětím v rozmezí 3,3 – 4,5 V. Aby obvod pracoval správně, je třeba zajistit stabilitu napájení, je nutno pamatovat na použití oddělovacích kondenzátorů, umístěných co nejblíž vstupů obvodu. Navíc, jak všechny moduly tohoto typu, se obvod vyznačuje velkými změnami odebíraného napájecího proudu. Při navázání spojení může hodnota odebíraného proudu vzrůst až na 2 A, což je rovněž nutno zohlednit v průběhu návrhu.

Obvod vyžaduje propojení se signály interfejsu karty SIM. Nemá předem určenou pozici pro její umístění, což umožňuje ji umístit do libovolného místa, z pohledu projektu, projektovaného zařízení. Komunikace probíhá po 8pinovém interfejsu UART. Ovládání je možné povely protokolu AT. Zařízení má dva zvukové kanály: pro mikrofon a přijímač (reproduktor). Modul je rovněž potřeba propojit s vnější vf anténou.

A co je důležité, v aplikacích napájených z baterií může obvod řídit spotřebu energie. Zařízení může být programově přepínáno do režimu spánku, ve kterém napájecí proud nepřekračuje 2 mA. V režimu spánku zařízení nepřestává monitorovat síť, díky čemu se samočinně probudí v případě příchodu spojení, textové zprávy nebo přenosu dat.

V případě, kdy projekt, na kterém pracujete, vyžaduje použití funkcí mobilního telefonu, může být modul G510 nepříliš drahým, cenově dostupným řešením se snadnou implementací, které umožní díky svým malým rozměrům ušetřit dost místa na plošném spoji.

Podrobné informace a aktuální ceny jsou dostupné na internetových stránkách distributora Fibocom – firmy Transfer Multisort Elektronik (www.tme.eu).

Odkazy & Download:
TME Czech Republic s.r.o.
FIBOCOM G510 - Modul: GSM; GPRS; 2G; D:85,6kbps; Audio x2,GPIO, SIM, UART x2
FIBOCOM EVK-GT8629 Vývojový kit: GSM; GPRSGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
ID-12 - čtečka RFID
Modul čtečky bezkontaktní identifikace - RFID tagů s integrovanou anténou a dosahem 12 cm.
Skladem od 670 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007