. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
O2 buduje v Pardubicích špičkové IT centrum
9. října 2015 - 4:30 | Pandatron | O2 buduje v Pardubicích špičkové IT centrum | Komentářů: 0  

O2 buduje v Pardubicích špičkové IT centrum

Telekomunikační společnost O2 Czech Republic otevře v listopadu letošního roku nové IT centrum v Pardubicích.

Telekomunikační společnost O2 Czech Republic otevře v listopadu letošního roku nové IT centrum v Pardubicích. Půjde o špičkové zařízení, které zaměstná více než šedesát specialistů. Investice dosáhne v prvních letech až do výše 200 miliónů korun.

Záměr vybudovat nové IT centrum v Pardubicích zapadá do strategie společnosti O2, kterou je posílit v oblasti IT a více se profilovat jako dodavatel IT řešení pro rezidentní i firemní zákazníky.

Samotné IT centrum v Pardubicích zaměstná více než 60 expertů. Většinou půjde o vývojáře, kodéry nebo systémové analytiky. Seznam otevřených pozic a detailnější informace jsou k dispozici na speciálně připraveném webu www.chcivyvijetvO2.cz

Zaměstnanci IT centra budou pracovat na klíčových projektech pro O2 v oblasti obsluhy zákazníků (CRM), e-commerece, UX designu, middleware a dalších systémech. Obsluhovat budou například aplikace jako je Moje O2, O2 Active, web společnosti, IoT a další. Součástí bude práce s nejnovějšími technologiemi – Oracle (Java, DB, Golden Gate), Red Hat (JBoss EAP, BRMS), Liferay a mnoho dalších.

„Prostřednictvím našeho vývojového centra se chceme posunout oficiálně do 3. tisíciletí a určovat technologické trendy na lokálním, ale i evropském trhu. Naši lidé budou určovat a vytvářet technologie přímo pro zákazníka. Vznikající týmy budou okamžitě zapojeny do rozvoje v klíčových oblastech zákaznických řešení, a to nejen pro běžného občana (rezidenta), ale i pro největší partnerské subjekty (banky, retail řetězce, průmysl), což každému umožní vybrat si směr kariéry dle vlastní preference, ale samozřejmě i korigovat v průběhu času. Součástí bude i experimentální skupina zaměřená na vytváření technologií, které klient teprve bude chtít,“ popisuje roli nového IT centra ředitel, divize IT & Operations společnosti O2 Czech Republic Michal Dvořák.

Nové IT centrum začne fungovat od listopadu 2015. Společnost O2 při hledání vhodných uchazečů spolupracuje s vysokými školami v Pardubicích a v Hradci Králové. „Najít takto vysoce technicky zaměřené odborníky není úplně jednoduché. My však věříme, že i mimo velká IT centra, jako je Praha nebo Brno, najdeme spoustu kvalitních IT specialistů i v Pardubicko-hradeckém regionu,“vysvětluje ředitel pro lidské zdroje O2 Ctirad Lolek. Doplňuje, že společnost záměrně vybrala lokalitu, kde jsou fakulty specializované na problematiku informačních technologií. V novém IT centru najdou práci jak zkušení profesionálové, tak i absolventi a lidé, kteří v oblasti IT teprve začínají a chtějí v ní budovat svoji kariéru.

O2 je největším poskytovatelem telekomunikačních služeb na českém trhu. V současnosti poskytuje služby prostřednictvím téměř osmi milionů mobilních a pevných linek, což z něj činí jednoho z vedoucích poskytovatelů plně konvergentních služeb v Evropě. Zákazníkům mobilních služeb nabízí O2 nejmodernější technologie HSPA+ a LTE. Značka O2 pro zákazníky neznamená jen telekomunikace. O2 je schopna vyhovět i těm nejnáročnějším požadavkům zákazníků též v oblasti ICT a nabídnout jim služby housingu, hostingu i cloudových služeb v datových centrech o celkové rozloze 7 300 metrů čtverečních. Tato datová centra jako první v ČR a střední Evropě získala certifikaci úrovně TIER III. Se svou službou O2 TV je O2 zároveň největším provozovatelem internetového televizního vysílání v Česku.

Více informací na: www.chcivyvijetvO2.czGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Nabíječka Li-ion/Li-pol akumulátorů - PUCHRG
Moduly PUCHRG – nabíječky Li-ion a Li-pol článků představují snadné řešení pro bezpečné a rychlé nabíjení Lithium-iontových a Lithium-polymerových akumulátorů.
Skladem od 180 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007