. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nové možnosti HbbTV
13. října 2015 - 8:36 | Pandatron | Nové možnosti HbbTV | Komentářů: 0  

Nové možnosti HbbTV

České Radiokomunikace: HbbTV dává televizím nové možnosti příjmů, v ČR je téměř třičtvrtě milionu připojených HbbTV zařízení

České Radiokomunikace (ČRa) přinášejí na své platformě Media Cloud nové možnosti provozování HbbTV služeb, a to včetně internetové formy reklamy. Ta umožňuje další propojení klasického televizního obsahu s internetem při využití shodných reklamních formátů, které jsou známé z online médií. ČRa mají k dispozici konkrétní výsledky testování, které probíhalo v několika fázích v letošním roce. To se věnovalo výkonnostním parametrům HbbTV reklamy a potvrdilo její násobně vyšší účinnost. Zadavatelům reklamy se prostřednictvím HbbTV otevírají nové možnosti prezentace, televizním stanicím další příležitosti k nové oblasti výnosů z internetové reklamy. V Česku je nyní zhruba 738 tisíc připojených HbbTV zařízení, která přijímají signál přes terestrické vysílání. Do roku 2020 vzroste jejich počet téměř čtyřikrát.


Obr. 1: Schéma zapojení HbbTV

HbbTV je další příležitostí pro provozovatele televizního vysílání, jak si rozšířit zdroj svých příjmů. České Radiokomunikace realizovaly v loňském roce řešení HbbTV pro televizní stanici Óčko a letos spolupracují na přípravě projektu technického řešení HbbTV pro televizi Prima. „HbbTV a OTT služby jsou směr, ve kterém vidíme velkou budoucnost. Rozhodně se touto cestou chceme vydat a nabídnout našim zákazníkům ještě lepší služby,“ uvedl Daniel Grunt, ředitel nových médií FTV Prima.

Televizní stanice mohou prostřednictvím HbbTV vícekrát monetizovat svůj vlastní obsah, udrží diváka déle u obrazovky nabídkou interaktivního obsahu a především mohou nabídnout nové reklamní formáty, které jsou dosud dostupné pouze na internetu. Úspěšnost HbbTV potvrzují zahraniční zkušenosti, především z Německa. „Už delší dobu mluvíme o tom, že OTT a HbbTV služby jsou nástrojem, který může ovlivnit budoucnost televizí i jejich příjmů z reklamy. Podařilo se nám vybudovat platformu, unikátní Media Cloud, na kterém lze tyto služby provozovat v rozsahu, který si zákazníci sami určí, a také prokázat jejich vysokou účinnost. Můžeme tak dát televizím do ruky nové možnosti propojení jejich vysílání s internetem. HbbTV s sebou nese vysoký potenciál,“ řekl na konferenci Innovation Day Martin Gebauer, generální ředitel Českých Radiokomunikací.

Podle testovacího měření Českých Radiokomunikací je nyní v Česku 738 000 připojených HbbTV zařízení, která přijímají TV signál přes terestrické vysílání. Nejvíce, téměř 180 000, je jich v Praze a Středočeském kraji, nejméně, necelých 20 tisíc, v Karlovarském kraji. Celkový počet rychle roste a České Radiokomunikace odhadují, že na konci roku 2020 bude v Česku 3,6 milionu domácností s alespoň jednou HbbTV, z toho 2,44 milionu bude aktivně připojených k internetu.

I z toho důvodu České Radiokomunikace neustále pokračují ve vývoji nabídky pro HbbTV služby a budou upravovat parametry HbbTV aplikací do optimální podoby.

České Radiokomunikace a.s. (ČRa) jsou leaderem v poskytování digitální infrastruktury. Kromě vysílacích služeb se firma zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozuje vlastní datová centra a svým zákazníkům poskytuje špičkový výpočetní výkon. ČRa disponují vlastní optickou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken.

Zdroj: České Radiokomunikace a.s.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ107SR-RS232
Převodník TCP/IP <-> RS232 s RJ45 konektorem.
Skladem od 600 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007