. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Aktualizace Národního akčního plánu pro obnovitelné zdroje

Aktualizace Národního akčního plánu pro obnovitelné zdroje

Obnovitelné zdroje vyrábí v Česku tolik elektřiny, kolik by nasytilo 65 procent domácností. Další růst má přijít příští rok.

Až 10 tisíc nových domácích solárních elektráren by mohlo každoročně vzniknout díky aktualizaci Národního akčního plánu pro obnovitelné zdroje. Ministerstvo průmyslu a obchodu souhlasilo s připomínkami energetických odborníků. Podle České fotovoltaické průmyslové asociace jde o krok správným směrem, který umožní rozvoj malých střešních elektráren.

Obnovitelné zdroje v České republice ročně vyrobí více než 9 milionů megawatthodin elektřiny. To představuje 65 procent energetické poptávky českých domácností, které ročně spotřebují 14 milionů megawatthodin elektřiny. Aktuální kroky ministerstva průmyslu navíc umožní rozvoj malých střešních elektráren. „Zrušení administrativních bariér je klíčový impuls pro malou solární energetiku, který otevře zájemcům přístup k vlastní výrobě elektřiny ze slunce. Česko se tak ve využití decentralizované energetiky přiblíží vyspělým evropským státům nebo USA, ve kterých právě solární energetika přináší energetickou soběstačnost a s ní i nižší účty za elektřinu domácnostem nebo podnikům,“ vysvětluje Martin Sedlák z Aliance pro energetickou soběstačnost.

Česká fotovoltaická průmyslová asociace ve spolupráci s Aliancí pro energetickou soběstačnost a dalšími profesními sdruženími usiluje o maximální zjednodušení pravidel pro malé solární elektrárny (do 10 kilowattů výkonu). Asociace také vyzvaly vládu k obnovení osvobození výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů od platby daně z elektřiny. Platba daně z elektřiny pro obnovitelné zdroje totiž znamená jen novou administrativní bariéru a zbytečné náklady pro stát. „Po předloňském zastavení rozvoje tohoto moderního energetického odvětví se můžeme těšit na nový rozjezd tisíce malých solárních elektráren na střechách rodinných domků. Klíčovou podmínkou však stále zůstává dokončení legislativních změn, které zjednoduší pravidla pro provoz těchto malých zdrojů energie,“ připomíná další důležité kroky Veronika Knoblochová z České fotovoltaické průmyslové asociace.

Růst obnovitelných zdrojů do roku 2020 podle návrhu Národního akčního plánu pro OZE:

Zdroj: Aliance pro energetickou soběstačnostGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M10 QUECTEL
Čtyřpásmový GSM/GPRS modul M10 firmy QUECTEL, GPRS Class 12, TCP/IP
Termín nepotvrzen od 395 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007