. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nová podpora pro solární elektrárny na rodinných domech

Nová podpora pro solární elektrárny na rodinných domech

Nová podpora pro solární elektrárny na rodinných domech – klíčový impuls pro šetrnou energetiku.

V dotačním programu Nová zelená úsporám je pro letošní rok vyčleněno zhruba 52 milionů korun na podporu malých střešních elektráren s výkonem do 10 kW. Podle České fotovoltaické průmyslové asociace tento krok zvýší energetickou soběstačnost zhruba 1200 domů.

Z celkové sumy je na podporu šetrné energetiky vyčleněno zhruba 10 procent prostředků. „Jde o významnou evoluci dotačního programu, který tak nově aktivně podpoří energetickou soběstačnost domácností. Instalace slunečních elektráren přinesou nové pracovní příležitosti do oboru solární energetiky,“ komentuje novinky dotačního programu ředitelka České fotovoltaické průmyslové asociace Veronika Knoblochová.

V České republice je v současnosti více než 28 tisíc licencovaných fotovoltaických elektráren, přičemž většinou jde o malé instalace do 30 kW výkonu. „Představené schéma podpory chápeme jako test nastavení systému. Věříme, že ministerstvo postupně navýší částku, tak abychom mohli naplno využít potenciál solární energetiky. Instalace solárních elektráren na střechách domů přináší levné opatření s okamžitým efektem úspory elektřiny v rodinném domě,“ uzavírá Martin Sedlák z Aliance pro energetickou soběstačnost.

Více informací na: http://www.czepho.cz/cs/aktualne/3132-nova-zelena-usporam-podpori-fotovoltaiku-jak-to-bude-v-praxiGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Středa, 28. června 2017, 26. pracovní týden
EUR = 26,325   USD = 23,141
Přihlásit / Registrovat se Navštivte náš e-shop...
Zakázky pro vás
Nadcházející události
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007