. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Převodníky BTL s rozhraním pro real-time Ethernet
6. listopadu 2015 - 7:39 | Pandatron | Převodníky BTL s rozhraním pro real-time Ethernet | Komentářů: 0  

Převodníky BTL s rozhraním pro real-time Ethernet

Nové převodníky od firmy Balluff s ethernetovým rozhraním, vhodné pro čidla polohy v tyčovém a profilovém provedení, mají početné výhody...

Nové převodníky od firmy Balluff s ethernetovým rozhraním, vhodné pro čidla polohy v tyčovém a profilovém provedení, mají početné výhody, jež ocení jak výrobci strojů, tak jejich provozovatelé při uvádění do provozu i při vlastním provozu. Integraci převodníků do řídicího systému stroje a komunikační sítě závodu usnadňují standardizované komunikační protokoly a automatické přidělování adres. Není proto třeba nic složitě programovat. Tím se zkracuje doba potřebná na uvedení stroje do provozu, snižují náklady na implementaci a současně omezuje riziko vzniku chyb.

Čtyři diagnostické LED na hlavici čidla signalizují stav čidla a stav jeho ethernetového připojení. To zjednodušuje a urychluje údržbu stroje.

Převodníky jsou vzhledem k synchronnímu, extrémně rychlému a zabezpečenému přenosu dat a přesnému, vysoce dynamickému měření polohy s rozlišením 1 µm zvláště vhodné pro náročné úlohy (mezi ně patří např. řízení polohy a pohybu v jednotlivých osách stroje). Tato přednost vede k vyššímu výkonu stroje a zlepšení kvality výroby. Převodníky řady BTL7 mohou vyhodnocovat signály z až 16 čidel polohy. Každé čidlo má dvě výstupní hodnoty: polohu a rychlost. Jeden převodník tak může poskytovat celkem až 32 měřených hodnot.

Rozhraní pro real-time Ethernet může pracovat s protokolem Profinet IRT, EtherCAT a Varan. Sortiment čidel zahrnuje celkem čtyři provedení: klasické tyčové pro instalaci do pneumatického nebo hydraulického válce a tři profilové verze pro flexibilní montáž na stroj: s čtvercovým profilem 36 36 mm, plochým profilem s výškou 21 mm a kruhovým profilem s průměrem 30 mm.

Převodníky s rozhraním pro real-time Ethernet mohou být použity všude, kde se vyžaduje velmi dynamické a přesné řízení polohy a pohybu. Patří sem např. obráběcí a tvářecí stroje, stroje pro plastikářský průmysl nebo stroje určené pro potravinářství.

Zdroj: http://www.balluff.czGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Nano SocketLAN
Miniaturní modul Nano SocketLAN určený ke snadnému připojení jakékoli aplikace do sítě 10/100BaseT Ethernet LAN.
Skladem od 887 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007