. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Standard Lemonbeat pro IoT
16. listopadu 2015 - 9:35 | Pandatron | Standard Lemonbeat pro IoT | Komentářů: 1  

Standard Lemonbeat pro IoT

RWE nabízí svůj protokol a univerzální programovací jazyk Lemonbeat jako mezinárodní standard pro internet věcí.

Vývojáři a výrobci zařízení kompatibilních s internetem mohou nyní využívat nový univerzální programovací jazyk Lemonbeat, který vyvinula společnost RWE. S jeho pomocí může jakékoli zařízení prostřednictvím internetu komunikovat nebo spolupracovat s jiným zařízením. Jako společný jazyk využitelný k nejrůznějším účelům představuje Lemonbeat důležitý krok ve vývoji internetu věcí a posouvá kupředu proces mezinárodní standardizace.

V rámci internetu věcí je všechno propojeno prostřednictvím internetu. Tímto způsobem lze již ovládat mnoho zařízení, například přes aplikace na chytrých telefonech. Zejména v průmyslové výrobě a logistice již pokroky v mikročipech a komunikační technologii zjednodušily a zrychlily mnoho procesů. Internet věcí by mohl propojit prakticky jakýkoli všední předmět s jiným zařízením a s uživatelem. Až dosud však tento vývoj brzdily chybějící jednotné a bezpečné komunikační normy – společný jazyk pro všechny. Lemonbeat od RWE by mohl být klíčem k řešení tohoto problému.

Pro komunikaci mimo systém byl vždy nutný tzv. „překladač“ k zajištění kompatibility s metodou přenosu, jako například WLAN, Bluetooth nebo Ethernet. S univerzálním jazykem, jako je Lemonbeat, by již taková rozhraní nebyla nutná. Zařízení pro internet věcí bude tudíž možné vyvíjet rychleji a levněji. Taková zařízení by se rovněž snáze připojovala k jiným zařízením, a to bez ohledu na výrobce. Prvním konkrétním produktem, který společnost RWE v této oblasti nabízí, je předkonfigurovaný čip, v němž je jazyk Lemonbeat již implementován. Případně je možné získat pouze licence k tomuto softwaru.

Díky spolupráci tohoto druhu bude na trh příští rok na jaře uveden nový chytrý systém Gardena. Součástí zmíněné produktové řady jsou dva modely robotické sekačky na trávu Gardena Smart Sileno využívající jazyk Lemonbeat. Na bázi této komunikační normy budou následovat další chytrá zahradní zařízení od společnosti Gardena. Další firemní zákazníci již používají protokol Lemonbeat v rámci zkušebního provozu.

Komunikační protokol Lemonbeat vyvinutý RWE v současnosti posuzuje a připomínkuje konsorcium W3C, které se zaměřuje na standardizaci internetových technologií a jeho doporučení určují mezinárodní trendy. RWE v současnosti využívá členství v tomto renomovaném sdružení k aktivní spolupráci v zájmové skupině Internet věcí. Více informací o novém komunikačním protokolu naleznete na stránkách www.lemonbeat.net.

RWE má s inteligentní komunikací mezi zařízeními mnoho zkušeností. Společnost na německém trhu nabízí automatický systém pro domácnosti RWE SmartHome. RWE je také v současnosti s více než 4000 dobíjecími místy největším provozovatelem inteligentní dobíjecí infrastruktury pro elektromobilitu v Evropě, včetně IT služeb pro provozovatele dobíjecích stanic.

Skupina RWE v ČR zajištuje dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby pro 1,7 milionu zákazníků (RWE Energie), provozuje 64 tisíc kilometrů distribučních sítí (RWE Grid Holding), provozuje 6 podzemních zásobníků plynu o kapacitě 2,7 mld. m3 (RWE Gas Storage) a vyrábí teplo a elektřinu v 28 provozech (RWE Energo). Skupinu, která zaměstnává 3800 lidí, řídí společnost RWE Česká republika.

Zdroj: RWEGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 18. 11. 2015 v 20:25 zaslal host
Blbost
Vytvořili nový jazyk. Prosadit nový jazyk aspoň natolik, aby se dostal do statistik, je prakticky nemožné. Navíc když si zájemci musí Lemonbeat čip koupit nebo si jej licencovat. Norem (i bezpečných) je habaděj, jednotnost nevznikne vytvořením další normy. Škoda jejich snahy.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
TX-SAW 433MHz BOOST
Vysílač AM 433.92MHz, SAW, High power, 28dBm/15V
od 196 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007