. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
OTK SmartPack 2015
20. listopadu 2015 - 6:55 | Pandatron | OTK SmartPack 2015 | Komentářů: 0  

OTK SmartPack 2015

Společnost OTK GROUP, první český výrobce tištěné flexibilní elektroniky, představila projekt Flexprint v rámci odborné konference s tématem „Flexibilní elektronika pro chytré obaly a textilie".

Společnost OTK GROUP, první český výrobce tištěné flexibilní elektroniky, představila projekt Flexprint v rámci odborné konference s tématem „Flexibilní elektronika pro chytré obaly a textilie“. Konference proběhla v pondělí 2. listopadu 2015 v konferenčních prostorách Aquapalace Hotel Prague. Konference se zúčastnili významní klienti z různých segmentů trhu, jako například SABMiller, Heineken, Kofola, Nesté a další.

Cílem prvního ročníku konference OTK SmartPack 2015 bylo předávání zkušeností a rozšíření povědomí odborné veřejnosti ve zcela nové oblasti polygrafie. V souvislosti s prezentovanými výsledky výzkumu a vývoje konsorcia byly představeny možnosti využití nízkonákladové tištěné flexibilní elektroniky u chytrých obalů, chytrých textilií a chytrých bezpečnostních karet. Tato technologie umožňuje vznik hybridních řešení, která kombinují holografické a elektronické systémy. "OTK GROUP se tak zmíněnými aktivitami zapojuje do inovativní oblasti polygrafie a pro nové typy produktů již nyní hledá tržní příležitosti jak v tuzemsku, tak i v zahraničí“, říká manažer techniky a vývoje OTK GROUP Jan Bourek.

Na konferenci byly konsorciem prakticky demonstrovány vyvinuté technologie, které byly vysvětlovány jednotlivými výzkumníky a diskutovány s účastníky konference. „Různé produkty tištěné elektroniky se postupně prosazují v různých oborech, zejména ve sledování přepravy, skladování zboží, včetně vyhodnocování jeho kvality. Zároveň jsou uplatňovány i v úplně jiných oblastech, jako je ochrana lidského zdraví, kdy na těle člověka lze sledovat a vyhodnocovat důležité životní funkce“, říká Radek Soukup, výzkumný pracovník Západočeské univerzity v Plzni a také projektový manažer Regionálního inovačního centra elektrotechniky.

Tištěná elektronika je globálně vnímána jako progresivní oblast, kde celosvětově tržby dosahují úrovně miliard dolarů, které zatím pocházejí převážně z prodeje OLED displejů a dalších světelných zdrojů. V následujících deseti letech se očekává prudký růst tržeb v daném průmyslovém odvětví, což díky progresivním aktivitám OTK GROUP představuje příležitost pro posílení diverzity výrobního portfolia, a tím i zvýšení zisků společnosti. "Tištěná flexibilní elektronika však není jednoduchá oblast a vyžaduje spojení vysoké míry kvality tisku a multidisciplinární spolupráci při řešení dané problematiky, kterou však máme zajištěnu kvalitním složením konsorcia“, podotýká Tomáš Syrový, který zaštiťuje výzkum a vývoj tiskových technologických postupů v rámci konsorcia.

Projekt je realizován v rámci programu Centra kompetence poskytovatele Technologické agentury ČR. Konsorcium je vedeno Lubomírem Kubáčem ze společnosti Centrum organické chemie s.r.o. a je složeno jak z výzkumných organizací - Západočeská univerzita v Plzni, Univerzita Pardubice, ÚMCh AV, tak i z průmyslových subjektů - OTK GROUP, a.s., Inotex s.r.o., Optaglio s.r.o. Vývoj a realizace pilotních projektů bude probíhat další následující čtyři roky.

Kolínský závod byl založen pražským typografem J. L. Bayerem v roce 1879 jako kamenotiskárna, kde byly tištěny nástěnné kalendáře. Nyní jsou tiskárny vlastněny českým finančním holdingem SPGroup a mezi klíčové produkty společnosti patří nápojové etikety, flexibilní obaly, samolepicí etikety, shrink sleeves a IML etikety.

Zdroj: OTKGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M66 QUECTEL
Quad-Band GSM/GPRS SMD modul s Bluetooth a rozměry 15,8 x 17,7 mm.
Skladem od 289 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007