. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nová studentská kancelář pro konstruktéry
20. ledna 2016 - 7:05 | Pandatron | Nová studentská kancelář pro konstruktéry | Komentářů: 0  

Nová studentská kancelář pro konstruktéry

Závod společnosti Siemens na výrobu elektromotorů se sídlem ve Frenštátě pod Radhoštěm otevřel v Ostravě konstrukční kancelář pro studenty.

Závod společnosti Siemens na výrobu elektromotorů se sídlem ve Frenštátě pod Radhoštěm otevřel v Ostravě konstrukční kancelář pro studenty. Posiluje tím tak spolupráci s Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava. Studenti technické vysoké školy, kteří prošli výběrovým řízením, budou s podporou mentorů pracovat na konkrétních úkolech. V současné době je konstrukční kancelář otevřená pro pět studentů pátého ročníku a doktorandského studia elektrooborů a oboru mechaniky. „Práce na reálných úkolech umožní mladým technikům ověřit si v praxi znalosti, které získali během studia. Otevření konstrukční kanceláře je konkrétní krok, kterým chceme podpořit spolupráci mezi vysokými školami a průmyslem. Věřím, že bude přínosem pro všechny zúčastněné,” říká Eduard Palíšek, generální ředitel Siemens Česká republika.

„Vytvořením studentské kanceláře sledujeme dva na sebe navazující cíle. Dáváme tím možnost vybraným studentům pracovat na skutečných úkolech z konstrukční praxe při vývoji elektromotorů. Navíc se snažíme získat studenty pro příchod do plného pracovního poměru na pozici vývojový konstruktér po ukončení školy. Přejdou tak do svého prvního zaměstnání plynule s již osvojenými pracovními návyky, se znalostí používaného softwaru a také s vybudovanými kontakty v týmu,“ říká ředitel frenštátského výrobního závodu Jaromír Zapletal.

Studenti absolvovali koncem září letošního roku zaškolení v útvaru Research and Development ve frenštátském závodě. „Dnes s naší podporou pracují na přemodelování 3D komponent obrobků, zejména litinových součástí, které používáme při zpracování zakázek. Nové modely dál použijeme do 3D rozměrových náčrtků pro zákazníky,“ popisuje práci studentů jeden z mentorů, Alexandr Velička z útvaru R&D frenštátského závodu.

Studenti mají v kanceláři pružnou pracovní dobu, která jim umožní přizpůsobit se studijním povinnostem. „V podstatě můžeme přijít kdykoliv, nejsme limitovaní, a to je při studiu velice důležité. Největší výhodou je pro nás možnost získat nyní tolik vyhledávanou praxi v oboru. Ta je samozřejmě lepší než manuální brigády mimo obor. Naučíme se mnoho nového, a to ve velmi přátelském prostředí. Navíc je tato praxe placená,“ říká Martin Hrehuš, student 5. ročníku oboru Energetické stroje a zařízení technické univerzity, který pracuje v konstrukční kanceláři společnosti Siemens.

Závod počátkem nového kalendářního roku začne s vyhledáváním dalších vhodných kandidátů, aby si zajistil kontinuální získávání vhodných kandidátů na profesi konstruktéra.

Závod je předním světovým dodavatelem nízkonapěťových asynchronních elektromotorů a současně největším závodem na výrobu standardních elektromotorů osových výšek 225 – 315 mm v Evropě. Zaměstnává více než 1000 lidí a je tak druhým největším zaměstnavatelem ve Frenštátě pod Radhoštěm. Motory jsou určené především k pohonu čerpadel, kompresorů a klimatizačních zařízení. Motory se ve Frenštátě vyrábějí od roku 1947, společnost Siemens závod koupila v roce 1994. Frenštátský závod v rámci projektu Siemens Fond pomoci podporuje neziskové organizace v okolí, je držitelem titulu Podnik podporující zdraví a titulu Bezpečný podnik.

Siemens patří mezi největší elektrotechnické firmy v České republice a již 125 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou moderních a inovativních technologií. Se svými 9 200 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Své technologie, výrobky a služby dodává zákazníkům ze soukromého i státního sektoru. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro oblast průmyslu, energetiky, dopravy a veřejné infrastruktury, technologie budov a zdravotnictví. Skupina podniků Siemens v České republice vykázala v obchodním roce 2014 obrat 34,9 miliard Kč. Letos slaví Siemens v České republice již 125 let svého působení.

Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního elektrotechnického koncernu Siemens AG, který je již více než 165 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu a spolehlivost. Společnost působí ve více než 200 zemích a své aktivity rozvíjí zejména v oblastech elektrifikace, automatizace a digitalizace. Siemens AG patří k největším poskytovatelům technologií šetrných k životnímu prostředí. Je jedničkou na trhu v instalaci offshore větrných elektráren, jedním z hlavních dodavatelů pro paroplynové zdroje a technologií pro přenos energie. Siemens patří mezi průkopníky řešení v oblasti veřejné infrastruktury, průmyslové automatizace a softwarových řešení pro průmysl. Společnost je také předním dodavatelem zdravotnických zobrazovacích zařízení a technologií pro laboratorní diagnostiku. Ve finančním roce 2015, který skončil 30. září 2015, dosáhl Siemens obratu 75,6 miliard EUR s čistým ziskem 7,4 miliard EUR a zaměstnával 348 tisíc zaměstnanců po celém světě.

Více informací naleznete na http://www.siemens.cz.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
CBA-LS-40M
Kablík s konektorem pro GPS modul GPS-320FW od RF Solutions.
od 165 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007