. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nová řada IoT produktů na MWC 2016
26. února 2016 - 8:04 | Pandatron | Nová řada IoT produktů na MWC 2016 | Komentářů: 0  

Nová řada IoT produktů na MWC 2016

Společnost Panasonic využila barcelonský Mobile World Congress (MWC) k vůbec prvnímu evropskému představení řady produktů pro IoT (Internet of Things).

Prezentace produktů zahrnuje nové technologie pro připojení automobilů, veřejných prostor a bezpečnost, včetně formálního oznámení dostupnosti produktu Panasonic Nubo, první mobilní monitorovací kamery připojené přes síť 4G.

„Mobile World Congress svádí dohromady divize společnosti Panasonic zaměřené na spotřebitele, automobilový průmysl, obchodní technologie, průmyslová a ekologická řešení,“ říká Tony O’Brien, zástupce výkonného ředitele Panasonic System Solutions Europe. „I nadále se velmi intenzivně věnujeme spotřební elektronice, ale největšího růstu dosahujeme v našich sektorech B2B. Mobile World Congress nám poskytuje šanci ukázat, jakým způsobem nám na této cestě napomáhají IoT produkty.“

Systémy pro připojené automobily
V oblasti automobilového průmyslu firma Ficosa, v níž společnost Panasonic zakoupila v roce 2015 49% podíl, představila svůj Smart Connectivity Module. Zařízení integruje antény, vysílače a lokální server pro vytvoření nové generace připojení vozidla. Cestujícím je tak umožněno zároveň procházet webové stránky, sledovat filmy, poslouchat hudbu, hrát online hry, využívat GPS, a to prostřednictvím různých mobilních zařízení.

Společnost také představila jednotku V2X, která je kompaktním a nákladově efektivním modulem podporujícím komunikaci mezi vozidly a mezi vozidlem a centrální infrastrukturou.

Společnost Panasonic Automotive také představila platformu OneConnect, na níž staví obsahová služba Panasonic Personal Radio AUPEO!. Produkt je nyní vybaven zákaznickou službou, která umožňuje automobilovým společnostem a ostatním značkám přímo komunikovat s řidiči a poskytovat jim relevantní obsah a kontextové informace. Například oznámení o aktualizacích softwaru, připomínky služeb a další zprávy lze uceleně integrovat do zvukového systému vozidla tak, aby řidič nebyl žádným způsobem obtěžován.

Přímá komunikace se zákazníky přes Light ID displeje
Co se veřejného prostoru týká, technologie Light ID od společnosti Panasonic spojuje chytré telefony a digital signage displeje. Ty poskytují další dodatečné informace prostřednictvím LED diod blikajících rychlostmi, jež jsou pro lidské oko nepostřehnutelné. K okamžitému sdílení obsahu mezi vysílači Light ID (například displeji nebo informačními LED tabulemi) a chytrými telefony využívá tento systém speciální mobilní aplikaci.

Bezpečnost kdekoliv a kdykoliv
V oblasti osobní bezpečnosti společnost Panasonic oznámila dostupnost produktu Nubo, vůbec první mobilní videokamery s 4G/3G připojením na světě, která umožňuje uživatelům monitorovat a hlídat cennosti bez potřeby připojení prostřednictvím sítě Wi-Fi.

Kamera Nubo je navržena pro použití ve vnitřních i venkovních prostorách. Je odolná vůči větru i dešti a nabízí bezdrátové připojení snímačů prostřednictvím integrovaného rádiového modulu. Kamera Nubo také podporuje obousměrnou zvukovou komunikaci, takže uživatel může při spuštění alarmu komunikovat skrze kameru. Produkt lze nyní předobjednat v celé Evropě a dodávky budou zahájeny na jaře 2016.

Nejmenší odolný tablet Toughpad
Společnost Panasonic také představila nejlehčí*1 plně odolný ruční tablet pro profesionální použití. Jedná se o doposud nejmenší zařízení řady Toughpad. Tento 4,7palcový handheld FZ-F1 (Windows) a FZ-N1 (AndroidTM) je určen pro pracovníky poštovních a kurýrních služeb, do skladů, maloobchodu, k poskytování služeb v terénu a pro záchranné složky.

Zařízení je schopno komunikovat hlasově i datově, disponuje kapacitním multidotykovým displejem s HD rozlišením, který je čitelný za ostrého denního světla i v dešti, a lze jej ovládat i v rukavicích. Zařízení lze také používat s volitelným pasivním nebo aktivním perem a je vybaveno komunikačními hlasovými a datovými rozhraními 4G LTE / 3G.

Řešení pro zelenou energii
Společnost Panasonic také představila Green Tower, komplexní řešení energie jako služby (Energy-as-a-Service) pro obor informačních a komunikačních technologií. Kombinuje výkonnou lithium-iontovou baterii Panasonic a zkušenosti se solárními zdroji společně se špičkovou platformou pro správu energie v telekomunikačním oboru od PowerOasis. Green Tower umožňuje mobilním operátorům snižovat náklady a zvyšovat energetickou efektivitu a spolehlivost. To vše díky přesunu od tradičních statických zdrojů energie k efektivnějším dálkově řízeným systémům.

Více informací o profesionálních produktech Panasonic získáte na stánku společnosti Panasonic na Mobile World Congress, hala 6, stánek H31.

Zdroj: PanasonicGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB teploměr
Digitální USB teploměr s možností připojení externího čidla, funkcí termostatu se zasíláním e-mailu i přenosem dat na webový server.
Skladem od 500 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007