. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nová vědecká herna Elektrikárium
18. dubna 2017 - 8:12 | Pandatron | Nová vědecká herna Elektrikárium | Komentářů: 0  

Nová vědecká herna Elektrikárium

Věda nemusí být nuda. To dokazuje stále rostoucí zájem o tzv. science centra, která se snaží popularizační formou představit vědecké objevy.

Věda nemusí být nuda. To dokazuje stále rostoucí zájem o tzv. science centra, která se snaží popularizační formou představit vědecké objevy. A právě takovou hernu mohou zájemci nově navštívit i na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně. „Jedná se o hernu ve stylu science center, která je ale zaměřená pouze na elektřinu a elektroniku,“ vysvětlil proděkan elektrotechnické fakulty Jiří Háze, podle kterého je zábavní centrum přístupné již pro děti od pěti let. V současnosti nabízí herna s podtitulem „perFEKTní elektrohrátky“ patnáct exponátů. Na ty si návštěvníci nejen mohou, ale často přímo musí sáhnout.

Zájemci se mohou těšit například na soutěž ve výrobě elektřiny, roboty nebo laserovou harfu. „Exponáty, jejichž pořízení nás stálo asi 150 tisíc korun, budeme co půl roku obměňovat,“ přislíbil Háze. Protože vybudování naučného centra si žádalo i stavební úpravy, celkové náklady na Elektrikárium činí něco přes půl milionu korun.

„Chceme u mladých lidí ještě více popularizovat technické vědy, zejména ty elektrotechnické,“ popsala důvody vzniku herny děkanka Jarmila Dědková, podle níž může zábavní centrum přilákat širší skupiny zájemců – od základních a středních škol až po firmy, které mohou věnovat do Elektrikária další exponáty.

Slavnostní otevření Elektrikária bylo ale spojené ještě s další akcí. FEKT VUT v Brně totiž nepřipravuje jen vysokoškoláky. Svoje výtvory na fakultě představili i předškoláci z MŠ Babice u Rosic, kde funguje malý elektrotechnický kroužek pod vedením pracovníků FEKTu. „Zatím udělali policejní sirénu, blikající vánoční stromek a elektronickou hrací kostku. Ještě dodám, že kvůli bezpečnosti tam má každý předškolák jednoho z rodičů, který mu podle potřeby pomáhá, ale hlavně na něj dohlíží,“ doplnil Háze.

Dětský elektrotechnický kroužek se schází každé dva týdny. Pilotní projekt spolupráce s babickou mateřskou školou se ale v budoucnu možná rozroste. Pokud se osvědčí, nabídnou pracovníci fakulty podobné kroužky i brněnským školkám.

Další informace o herně najdete na www.feec.vutbr.cz/elektrikarium/.

Zdroj: VUTBRGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PBTM s integrovanou anténou
Modul s BTM-112 od firmy Rayson usnadňuje jeho použití a doplňuje modul o anténu.
Skladem od 349 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007