. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Raspberry Pi 3 u společnosti RS Components
10. března 2016 - 8:03 | Pandatron | Raspberry Pi 3 u společnosti RS Components | Komentářů: 2  

Raspberry Pi 3 u společnosti RS Components

Nejnovější generace počítače Raspberry Pi, která je k dispozici u společnosti RS, nabízí o 50 % vyšší výkon než model Raspberry Pi 2 a integruje komunikační technologie Bluetooth a bezdrátovou síť LAN.

Počítač Raspberry Pi 3 lze nyní objednat u společnosti RS Components: nejnovější generace nízkonákladové počítačové desky díky vyššímu výkonu, podpoře 64bitových systémů a bezdrátové konektivitě představuje novou úroveň výkonu jednodeskových počítačů.

Společnost RS Components (RS), obchodní značka společnosti Electrocomponents plc, která je celosvětovým distributorem pro vývojáře, dnes oznámila, že nový jednodeskový počítač velikosti kreditní karty Raspberry Pi 3 model B společnosti Raspberry Pi Foundation je nyní k dispozici pro objednání na adrese http://cz.rs-online.com/web/generalDisplay.html?id=raspberrypi. Nejnovější generace počítače Raspberry Pi, která je zaměřena na použití v průmyslu, domácnostech, školách a univerzitách na celém světě, používá výkonný čtyřjádrový 64bitový procesor ARM Cortex-A53 pro významně vyšší výkon, a dále nabízí také integrovanou konektivitu pro Bluetooth a bezdrátové sítě LAN jako standard pro vývoj projektů pro internet věcí (IoT).

Počítač Raspberry Pi 3 staví na fenomenálním úspěchu svých předchůdců – Raspberry Pi 1 modelu B+ a Raspberry Pi 2 modelu B – a díky významně rozšířeným výpočetním kapacitám nabízí o 50 % vyšší výkon než model Raspberry Pi 2 a přibližně desetkrát vyšší výkon než původní model Raspberry Pi 1, což umožňuje jeho použití v ještě náročnějších aplikacích.

Deska je založena na čipové sadě Broadcom BCM2837 SoC se čtyřjádrovým procesorem ARM Cortex-A53 pracujícím na frekvenci 1,2 GHz a kombinovaným zařízením BCM43438 pro připojení k bezdrátové síti LAN 802.11b/g/n a technologiím Bluetooth Classic a Bluetooth Low Energy. Čipová sada BCM2837 má integrovaný dvoujádrový multimediální koprocesor VideoCore IV s následujícími parametry:

  • Rychlost vykreslování 1,2 Gpixelů/s, rychlost texturování 1,8 Gtexelů/s
  • Výpočetní propustnost shaderů 29 GFLOP
  • Podpora standardu OpenGL ES 1.1/2.0
  • Hardwarové dekódování videa 1080p60
  • Hardwarové kódování videa 1080p30
  • Pipeline s hardwarovým obrazovým snímačem

Počítač Raspberry Pi 3 se spouští z karty micro SD a používá správce instalací NOOBS (New Out Of the Box Software). Standardní operační systém Raspbian je instalován spolu se širokou škálou aplikací pro produktivitu a programovacích nástrojů včetně aplikace Node-RED. Tento vizuální nástroj umožňuje vzájemně propojovat hardwarová zařízení, rozhraní API a online služby, díky čemuž je tato deska ideální pro rychlý vývoj a tvorbu prototypů projektů pro internet věcí.

Počítač Raspberry Pi 3 model B má stejnou velikost jako starší verze Raspberry Pi – rozměry kreditní karty 85 x 56 x 17 mm – a zachovává si mnoho funkcí a parametrů předchozí generace těchto desek. Mezi ně mimo jiné patří: široký 40pinový konektor GPIO (General Purpose Input Output); čtyři porty USB; port HDMI full-HD; port sítě Ethernet 10/100; 3,5mm audio jack a jack kompozitního videa; rozhraní pro kameru (CSI-2) a displej (DSI) a slot pro kartu micro-SD. Napájení desky zajišťuje konektor micro-USB, který vyžaduje připojení externího napájecího zdroje (PSU).


Zdroj: www.therem.org

„Čtyři roky po uvedení první desky Raspberry Pi na trh dne 29. února 2012 představujeme třetí generaci počítačů Raspberry Pi“, říká Eben Upton, zakladatel projektu Raspberry Pi. „Zároveň se tak děje také u příležitosti čtvrtého výročí od začátku naší vysoce úspěšné spolupráce se společnostmi RS a Allied, které významnou měrou přispěly k úspěchu této platformy tím, že představují přední a důvěryhodný zdroj produktů, technologií a informací pro profesionální konstruktéry, kutily a každého, kdo by rád učinil první kroky do světa programování.“

„Počítače Raspberry Pi učinily v rámci své evoluce další významný krok“, říká Lindsley Ruth, Chief Executive Officer ve společnosti Electrocomponents. „Nejnovější generace desek je založena na robustní a dlouhodobě prověřené kombinaci hardwaru a softwaru platformy Raspberry Pi a nabízí ještě vyšší výpočetní výkon, integrovanou bezdrátovou konektivitu a navíc software, který podnikům i jednotlivcům umožňuje snadno vyvíjet aplikace pro internet věcí. Společnosti RS a Allied jsou poctěny, že se nové kapitoly historie těchto počítačů mohou opět zúčastnit coby distribuční partner společnosti Raspberry Pi Foundation.“

Nová deska Raspberry Pi 3 nabízená společností RS je vyráběna výhradně ve Velké Británii v licenci distributora. Společnost RS brzy začne nabízet také desku Compute Module I/O Board pro Raspberry Pi 3, která výrobcům originálního vybavení (OEM) umožní vyvíjet vlastní řešení založená na platformě Raspberry Pi 3 pro mnoho průmyslových aplikací.

O společnosti RS Components
RS Components a Allied Electronics jsou obchodními značkami společnosti Electrocomponents plc, předního světového distributora produktů pro elektroniku a údržbu. Distribuci provádí pobočky ve 32 zemích. Skupina nabízí 500 000 produktů prostřednictvím internetu a katalogů více než milionu zákazníků a vypravuje denně přibližně 44 000 zásilek. Portfolio výrobků zahrnuje produkty z oblasti elektroniky, automatizace a řízení, testování a měření, elektrické a mechanické součásti od více než 2 500 předních dodavatelů.

Další informace naleznete na webu cz.rs-online.com.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Domovská stránka RS Components
Raspberry Pi 3 Model BGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...

host
2. Dne 14. 03. 2016 v 15:28 zaslal host
převzato ze zdroje
Ten kdo psal článek si neověřil zda obrázek z uvedeného zdroje není chybný...


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGSM-M10: GSM/GPRS modul s M10
Čtyřpásmový GSM/GPRS modul s M10 firmy QUECTEL a podporou SMS, MMS, GPRS Class 12, TCP/IP, FTP a dalších.
Skladem od 690 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007