. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
První Czech IoT Summit
5. května 2016 - 6:25 | Pandatron | První Czech IoT Summit | Komentářů: 0  

První Czech IoT Summit

Konference Czech IoT Summit 2016 přinesla mnoho praktických poznatků z oblasti Internetu věcí. Na čem se účastníci shodli, je to, že úroveň pohodlí a komfortu se díky Internetu věcí posune na novou a dnes těžko představitelnou úroveň.

Konference Czech IoT Summit 2016 přinesla mnoho praktických poznatků z oblasti Internetu věcí. Na čem se účastníci shodli, je to, že úroveň pohodlí a komfortu se díky Internetu věcí posune na novou a dnes těžko představitelnou úroveň. Konferenci organizovaly České Radiokomunikace (ČRa). Ty jsou připraveny dále investovat do této oblasti a posílit infrastrukturu nutnou pro provoz IoT. Od 1. dubna 2016 pokrývá síť IoT od ČRa všechna krajská města, tedy více čtvrtinu populace Česka.

ČRa staví svou síť na technologii LoRa, která umožňuje obousměrnou komunikací přenášet miliony levných zpráv denně, je zabezpečená a je otevřenou platformou.

„Dosavadní pilotní provoz a testy, které jsme provedli, nám potvrdily, že technologie LoRa je plně vyhovující, otevírá nám další možnosti rozvoje a koresponduje s našimi plány na rozvoj v oblasti Internetu věcí. Očekáváme, že tato oblast půjde kupředu obrovskou rychlostí a již nyní vnímáme velký zájem ze strany komerčních subjektů i samospráv o tuto technologii. Je zde široké pole využití nejen v oblasti chytré výroby, měření, ale i chytrých domácností a chytrých měst,“ říká Petr Sichrovský, obchodní ředitel ČRa.

„Od Internetu věcí očekávám, že lidem přinese mnohem větší míru pohodlí, než mají doposud. Například v Pardubicích testujeme Internet věcí v oblasti parkování a vyhledávání volných míst,“ říká Tomáš Krátký ze Smart City Point.

ČRa uspořádaly v Praze první ročník akce Czech IoT Summit 2016. Zúčastnilo se ho více než 160 zájemců z celé řady zemí přímo na místě a více než tisícovka diváků prostřednictvím online streamu. Zaměřil se právě na informace o otevřené platformě pro IoT.

ČRa začaly testovat dostupné technologie pro Internet věcí na jaře roku 2015. Tyto testy prokázaly u technologie LoRa vysokou kvalitu dosahu – jak ve venkovním, tak vnitřním prostředí, dále nízkou spotřebu energie a nízké provozní náklady. Ve výsledcích LoRa výrazně předčila veškeré alternativní dostupné technologie. Na podzim 2016 pak ČRa spustily společně s partnery Softlink a RWE GasNet pilotní provoz tzv. smart meteringu (chytré měření), který výsledky prvotních testů potvrdil.

Aktuální průzkumy hovoří o tom, že nyní je na trhu v oblasti IoT přibližně 15 miliard zařízení. Do roku 2020 se jejich počet více než zdvojnásobí, vzroste na 40 miliard zařízení. Současně podle analytické společnosti Gartner vzroste počet firem využívajících technologie IoT o polovinu. Celkově tak bude tuto technologii využívat až 43 % firem. V současnosti tuto technologii využívá 29 % firem.

České Radiokomunikace a.s. (ČRa) jsou lídrem v poskytování digitální infrastruktury. Kromě vysílacích služeb se firma zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozuje vlastní datová centra a svým zákazníkům poskytuje špičkový výpočetní výkon. ČRa disponují vlastní optickou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken.

Zdroj: České RadiokomunikaceGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Aktivní GPS anténa 2JM011
Aktivní anténa GPS zajišťuje kvalitní a čistý signál i za zhoršených podmínek.
od 172 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007