. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Laboratorní napájecí zdroje AX 3003L-3 a AX-3005L-3
13. května 2016 - 8:25 | Pandatron | Laboratorní napájecí zdroje AX 3003L-3 a AX-3005L-3 | Komentářů: 0  

Laboratorní napájecí zdroje AX 3003L-3 a AX-3005L-3

V nabídce AXIOMET nalezneme napájecí zdroje AX 3003L-3 a AX-3005L-3 s dobrým rozlišením napětím (100 mV) a proudu (10 mA) a dobrou...

V nabídce AXIOMET nalezneme napájecí zdroje AX 3003L-3 a AX-3005L-3 s dobrým rozlišením napětím (100 mV) a proudu (10 mA) a dobrou opakovatelností zadaných parametrů, čímž splňují všechny vlastnosti pro použití v technických oblastech.

Konstrukce
Napájecí zdroje mají 3 kanály:

  • dva kanály s nastavitelným napětím 0...30 V
  • nezávislý kanál s konstantním, velmi stabilním napětí 5 V a velmi nízkým šumem

Vlastnosti toho naposledy uvedeného jsou důležité pro laboratorní aplikace a zapojení využívající operační zesilovače, A/D a D/A převodníky (stabilita referenčního napětí), obvody stabilizace pracovního bodu čidel (přesnost charakteristiky převodu neelektrických parametrů na napětí) s mikrokontroléry (napájení mikrokontrolérů a obvodů mikrokontrolérů), optoelektronické obvody (stabilní parametry obvodů stabilizace pracovního bodu +5 V) a náročné koncové řídicí obvody.

Charakteristika
Dvě sekce mohou pracovat v režimu stabilizace napětí nebo stabilizace proudu. Sekce zdroje umožňují spojování do série nebo paralelně a spolupráci několika napájecích zdrojů najednou. Každá ze sekcí má svůj nezávislý oddělený napájecí obvod. Model AX 3003L-3 má regulaci proudu v sekci v rozsahu od 0 do 3 A a model AX-3005L-3 od 0 do 5 A. Praktickou vlastností je kontrola nastavení proudu a napětí na 4 displejích. Přístroj má obvod ochrany proti zkratu, sledující ztráty na tranzistoru a chránící zdroj před poškozením.

Dodatečnou předností popisovaných dílenských přístrojů je nový systém chlazení založený na ventilátoru s obvodem termoregulátoru. Obvod termoregulace řídí inteligentním způsobem spínání obvodu chlazení s ventilátorem vhodně pro zadané parametry a dosahovanou přesnost nastavení.

Dosahovaná stabilita parametrů přístroje je na vysoké úrovni: stabilizace napětí a proudu a malé zvlnění a šumy ?1 mVrms (pro nastavované napětí). Řízení regulace chlazení způsobuje dosažení velmi tichého provozu zařízení díly plynulému procesu řízení a časovému zapínání obvodu větrání v případě práce zařízení při horním stropu výkonu.

Použití
Možnosti tak přesných napájecích zdrojů je předurčují pro laboratorní obvody využívající projekty s vlastnostmi a parametry vytvářenými použitím přesné regulace proudu a napětí.

Příklady typických aplikací:

  • optoelektronika
  • telekomunikace (např. experimentální obvody stabilizace pracovního bodu laserů a polovodičových detektorů, kde je vyžadováno ovládání napětí při současné změně proudu pro řízení výkonu zařízení)
  • automatizace a robotika (precizní laboratorní obvody stabilizace pracovního bodu můstkových čidel, piezoelektrických obvodů – precizní posuvné stoly)
  • elektronika (obvody pro zjišťování charakteristik diskrétních součástek – měření volt-ampérových charakteristik obvodů s velkou citlivostí na vliv teploty)
  • mechatronika a mechanika (obvody pro měření odolnostních parametrů – stabilizace pracovního bodu měřicích čidel)

Napájecí zdroje umožňují zvláště stavbu unikátních laboratorních didaktických a vědeckých adaptačních obvodů, spolupracujících s jinými měřicími obvody.

Více informací se nachází na internetových stránkách distributora - firmy Transfer Multisort Elektronik (www.tme.eu).

Odkazy & Download:
TME Czech Republic s.r.o.
Doplňte si sbírku katalogů TME!GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PBTM s integrovanou anténou
Modul s BTM-112 od firmy Rayson usnadňuje jeho použití a doplňuje modul o anténu.
Skladem od 349 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007