. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Průkopník kolaborativní robotiky spouští platformu Universal Robots

Průkopník kolaborativní robotiky spouští platformu Universal Robots+

Universal Robots, dánský průkopník spolupráce mezi lidmi a roboty, přináší revoluci v odvětví automatizace spuštěním platformy Universal Robots+ na mnichovském veletrhu AUTOMATICA.

Universal Robots, dánský průkopník spolupráce mezi lidmi a roboty, přináší revoluci v odvětví automatizace spuštěním platformy Universal Robots+ na mnichovském veletrhu AUTOMATICA. Firma dnes představila:

  • Universal Robots+: Showroom řešení Plug & Play aplikací nabízejících novou úroveň jednoduchosti pro společnosti, které chtějí zrychlit instalaci své nové aplikace robotu UR. Volbou příslušenství, koncových efektorů a softwarových řešení z Universal Robots+ získají distributoři i koncoví uživatelé velkou jistotu a předvídatelnost, že aplikace poběží již od začátku dobře a ušetří tak týdny a měsíce integračního procesu od konceptu k provozu cobotů UR.
  • +YOU: Unikátní, bezplatný vývojářský program, nabízející výkonnou platformu marketingu a podpory vzkvétajícího ekosystému pro vývojáře aplikací robotů UR.

S Universal Robots+ vytváří společnost svůj vlastní ekosystém umožňující vývoj a prezentaci aplikací určených kolaborativním robotickým ramenům UR3, UR5 a UR10. Takzvané URCaps, součásti příslušenství, které rozšiřují možnosti robotů UR, mohou představovat přizpůsobené hardwarové komponenty, softwarové plug-iny nebo kombinace obojího. Cílem Universal Robots+ je zkrácení doby implementace, zvýšení uživatelského komfortu a snížení nákladů pro všechny zúčastněné strany.

„S Universal Robots+ můžeme vytvářet nepřekonatelné win-win-win situace, ze kterých budou těžit vývojářská komunita, naši distribuční partneři i naši koncoví zákazníci,“ vysvětluje Esben H. Ostergaard, technický ředitel a spoluzakladatel Universal Robots. „Účastníci vývojářského programu +YOU získají od Universal Robots bezplatnou podporu při vývoji URCaps. Integrací doplňkových komponent, představených v showroomu Universal Robots+, sníží naši distribuční partneři a koncoví uživatelé náklady na vývoj a testování aplikací, pokud dodají URCaps jako jednoduché Plug & Play řešení. Stručně řečeno, Universal Robots+ představuje snadný přístup k efektivním, osvědčeným a bezpečným řešením automatizace, které povyšujeme na novou úroveň spoluprací s klíčovou součástí: dnešními i budoucími vývojáři.“

Jak budou profitovat vývojáři a distributoři
„Když vývojáři obdrží náš souhlas s navrhováním v rámci Universal Robots+, budeme je podporovat prostřednictvím našich lokálních poboček poskytnutím robotů pro testování a optimalizaci URCaps. V případě zájmu mohou být roboty pořízeny za sníženou cenu, za předpokladu, že budou použity výhradně k vývoji a testování nových komponent týkajících se UR,“ říká Stefan Tondering Stubgaard, manažer korporátní technické podpory Universal Robots.

Po dokončení prototypu URCaps jej vývojář odešle do Universal Robots k posouzení. Tondering Stubgaard vysvětluje: „Dříve, než může být nový produkt prezentován v našem showroomu, ověřujeme jeho kvalitu. V komplexních testech funkčnosti zkoušíme, zdali může být URCap snadno implementován a provozován a zdali produkt odpovídá požadavkům Universal Robots na kvalitu.“

Vývojáři mohou navíc pro svoje URCaps získat certifikaci Universal Robots. Aby mohli získat tento dodatečný certifikát kvality, musí vývojáři doložit, že jejich řešení již funguje v reálné aplikaci a je úspěšně využíváno zákazníkem.

Možnost prezentace v showroomu Universal Robots+ je pro vývojáře k dispozici zdarma. Poskytnutím těchto služeb nabízí Universal Robots všem vývojářům profesionální marketingovou platformu, umožňující jim přístup k neustále se rozšiřující globální síti zákazníků. Prodeje všech produktů a možností týkajících se světa robotů UR budou i nadále poskytovány prostřednictvím zavedené sítě distribučních partnerů Universal Robots. Tímto způsobem mohou distributoři profitovat také z centrální platformy, kde mohou nabízet i přistupovat k aplikacím vyvinutým speciálně pro použití s roboty UR. Universal Robots+ je sada nástrojů, která přizpůsobuje optimální řešení pro individuální potřeby jejich zákazníků.

Vstup do komunity Universal Robots+
Aby byla jejich aplikace prezentována v showroomu Universal Robots+, musí vývojáři projít pouze několika kroky. Registrace v komunitním fóru +YOU, kde mohou vývojáři předkládat svoje nápady na aplikace, je pro vývojáře zdarma. Pro získání členství v komunitě +YOU je třeba splnit následující podmínky:

  • Předložení prvotního návrhu, který podrobně popisuje, jaký typ schopností je vyvíjen. Vybírat lze z následujících kategorií URCaps:
  • Koncové efektory: Všechny typy koncových nástrojů na rameno (end-of-arm-tooling – EOAT), jako jsou uchopovače, senzory točivého momentu, šroubováky a mnoho dalších.
  • Součásti příslušenství: Hardwarové produkty, které nepatří do kategorie koncových efektorů – například vodiče kabelů, ochranné kryty, komunikační moduly, systémy strojového vidění, HMI panely atd.
  • Software: Může jít buďto o softwarové plug-iny, vyvinuté s URCaps Software Development Kitem (SDK), programy pro PC, například pro simulaci nebo programování robotických systémů, nebo plug-iny pro knihovnu UR pro software třetích stran jako je programovací sada PLC.
  • Kromě toho musí vývojář nabízet zavedenou službu podpory s odezvou nejvýše 24 hodin v pracovní dny.
  • Vývojáři musí uvést webovou stránku s platnými kontaktními údaji.

Po ověření URCaps společností Universal Robots získají vývojáři přístup k +YOU online fóru, kde mohou diskutovat otázky a nápady. Všichni členové komunity získají navíc i přístup k interní podpoře firmy pro vývojáře, která jim pomůže (pokud to bude nutné) s vývojem aplikace připravené k uvedení na trh. Navíc je možné zdarma si stáhnout URCaps Software Development Kit.

První vyvinuté URCaps
První schválené možnosti vytvořené komunitou vývojářů budou doprovázet uvedení Universal Robots+ na veletrhu AUTOMATICA. Jeden nový URCap je kamerami naváděné řešení pro uchopování a přemisťování od firmy Robotiq, kanadského výrobce flexibilních uchopovačů a senzorů pro roboty. Samuel Bouchard, výkonný ředitel firmy Robotiq, vysvětluje: „Robotické rameno UR může být vybaveno naším novým kamerovým a vizuálním systémem a dodáno k sestavení během pěti minut. Není třeba žádný externí počítač pro nastavení, naprogramování nebo ovládání kamery. Vše může být prováděno v rámci uživatelského rozhraní robotu. Při vývoji tohoto řešení se nám podařilo splnit potřebu Universal Robots i našich zákazníků, požadujících rychlejší implementaci kamerových a vizuálních systémů, které může nasadit kdokoli.“

Nová verze softwaru zkracuje dobu implementace
Společně s uvedením Universal Robots+ byla publikována i aktualizace operačního softwaru robotického ramene. Nová verze (Software Version 3.3) zahrnuje aktualizace jako je funkcionalita Profinet IO zařízení. Nová kompatibilita s protokoly Profinet otevírá řadu dalších oblastí nasazení a aktivit robotů. „Klíčovou vlastností aktualizace podporující platformu Universal Robots+ je umožnění poskytovatelům, aby nabízeli řešení, která bude možné hladce integrovat se softwarem UR,“ říká Ostergaard.

Až doposud musel být software, umožňující komunikaci mezi aplikacemi vývojářů a robotickými rameny UR, implementován s využitím relativně složitých skriptů, což je pro většinu koncových uživatelů časově náročný a složitý úkol. Jelikož se Software Version 3.3 nyní v některých částech skládá z open-source softwaru, mohou vývojáři implementovat svůj software jako doplněk, což výrazně zkracuje čas potřebný k implementaci u koncového zákazníka, čímž se sníží i cena a potenciální rizika.

Dostupnost
Universal Robots+ a fórum +YOU jsou odedneška dostupné online v anglickém jazyce. První URCaps jsou již vystaveny v Showroomu Universal Robots+.

O společnosti Universal Robots
Universal Robots je výsledkem mnoha let intenzivního výzkumu úspěšného robotického klastru, který se nachází v dánském Odense. Společnost v roce 2005 spoluzaložil Esben Ostergaard, současný technický ředitel firmy, který usiloval o všeobecné zpřístupnění robotické technologie vývojem malých, uživatelsky přívětivých, cenově dostupných a flexibilních průmyslových robotů, se kterými bude možné bezpečně spolupracovat a které bude možné samostatně nasadit pro zefektivnění procesů v průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kolaborativní robotická ramena UR3, UR5 a UR10, pojmenovaná podle své nosnosti v kilogramech. Od vstupu prvního robota UR na trh v prosinci 2008 dosahuje společnost výrazného růstu a její uživatelsky přívětivé roboty se dnes prodávají ve více než 50 zemích po celém světě. Průměrná doba návratnosti robotů UR, v délce pouhých 195 dní, je nejrychlejší v odvětví. Ústředí firmy, která je součástí bostonské společnosti Teradyne Inc, je v dánském Odense a její pobočky a regionální zastoupení se nacházejí ve Spojených státech, Španělsku, Německu, Singapuru, České republice, Indii a Číně. Universal Robots má po celém světě více než 270 zaměstnanců.

Více informací najdete na: http://www.universal-robots.com/cs/, www.universal-robots.com/plus/ a na blogu společnosti.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO8R - USB - 8x relé
Modul PUSBIO8R patří do skupiny USB relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny osmi výkonovými relé. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 825 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007