. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Intel odhalil plány na urychlení rozvoje autonomního řízení

Intel odhalil plány na urychlení rozvoje autonomního řízení

Na konferenci Intel Developer Forum 2016 představili manažeři společnosti Intel vizi pro autonomní automobily. Ve svém vystoupení nastínili obchodní příležitosti, jaké skýtají komplexní technologická aktiva Intelu a potvrdili investiční strategii společnosti.

Představitelé Intelu zdůraznili, v jak jedinečné pozici se jejich společnost nachází, aby mohla nabídnout to nejširší spektrum aktiv pro autonomní řízení a aby se stala skutečným motorem výměny informací za „věcmi“, sítí i cloudem. Dopoledne zahájil Doug Davis, viceprezident společnosti a generální manažer divize internet věcí. Další vystoupení pak měli Diane Bryantová, výkonná viceprezidentka a generální manažerka divize datových středisek, která ve své řeči zdůraznila spojitost mezi „věcmi“ a datovými centry, včetně řešení pro strojové a hluboké učení; Doug Fisher, viceprezident a generální manažer divize softwaru a služeb mluvil o budoucnosti ve znamení softwarem poháněných autonomních automobilů; a Asha R. Keddyová, viceprezidentka skupiny klietských systémů, internetu věcí a systémové architektury a zároveň generální manažerka divize pro novou generaci a standardy, uzavřela dopolední zasedání shrnutím toho, to je zapotřebí pro další rozvoj 5G sítí.

Webcast ze zasedání je možné shlédnout na webové stránce Intel Studio. Hlavními body jsou:

Tržní příležitost: Do roku 2030 bude po našich silnicích jezdit 120 milionů vozů s různou mírou automatizace, což způsobí významné společenské i ekonomické poryvy. Intel sdílí předpovědi ekonomické vlny, která by mohla jen americké ekonomice přinést úsporu ve výši 1,3 trilionu dolarů, nárůst produktivity ve výši 507 miliard dolarů, úsporu ve výši 488 miliard na nákladech spojených s nehodami a 138 miliard dolarů úspor na produktivitě práce ze snížení dopravních problémů.

Nové vztahy s klienty: Intel navázal spolupráci se společností Baidu, dominantním vyhledávačem na čínském trhu. Společně vyhodnocují a vyvíjejí nové výpočetní technologie v automobilech a datových centrech pro autonomní řízení, přičemž zvláštní pozornost je věnována detekci kolizí a vyšší bezpečnosti cestujících.

Výhoda komplexních řešení společnosti Intel: Intel demonstroval svou jedinečnou pozici dodavatele všech komponent potřebných pro plně autonomní řízení se zkušeností, jež zahrnuje jak automobily, tak komunikaci a datová centra. Diskuse zrcadlila firemní strategii ctnostného kruhu. Bylo zmíněno rozmanité portfolio Intelu v oblasti úsporných křemíkových řešení, globálního partnerství se telekomunikačními i automobilovými leadery s cílem nabídnout zákazníkům integrovaná 5G prototypová řešení, aby bylo možné zajistit připravenost sítě na nové produkty. Dále byl zmíněn příslib datových středisek, že dokáží efektivně skladovat, sdílet a ochraňovat nebývalé datové objemy, jež budou zásobovat algoritmu hlubokého učení, na jejichž základě se budou vozidla učit.

Globální design nabývá na síle: Intel shrnul šíři a hloubku svých aktiv v automobilovém průmyslu napříč křemíkovými řešeními, programovatelnými hradlovými poli Altera a softwarových systémů Wind River následujícími:

Designovými úspěchy

  • 49 OEM SDC (Software Defined Cockpit)
  • 33 předních dodavatelů
  • přes 30 modelů automobilů na silnici

Autonomními zapojeními

  • 19 OEM platforem
  • 9 předních kontraktů
  • 59 partnerů v rámci ekosystému

Ukázkami: Návštěvníkům bylo předvedeno více než deset ukázek klíčových technologií napříč celým portfoliem společnosti Intel. Představeny byly technologie vyvinuté přímo pro automobily, komunikační řešení i analytické nástroje, stejně jako umělá inteligence, strojové učení a rozhraní pro komunikaci s lidmi.

Zdroj: Intel Developer Forum 2016GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB teploměr a vlhkoměr
Digitální USB teploměr a vlhkoměr s možností připojení externího čidla, funkcí termostatu se zasíláním e-mailu i přenosem dat na webový server.
Skladem od 600 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007