. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Siemens představuje nový komunikační procesor
31. srpna 2016 - 8:17 | Pandatron | Siemens představuje nový komunikační procesor | Komentářů: 0  

Siemens představuje nový komunikační procesor

Siemens představuje nový komunikační procesor pro otevřený přenos dat v průmyslu. Podporuje tím další rozvoj digitalizace průmyslu.

Společnost Siemens rozšiřuje portfolio produktů pro průmyslovou komunikaci. Rozšířila řídicí systém Simatic S7-400 o komunikační procesor CP 443-1 OPC UA (Unified Architecture), čímž přispívá k dalšímu rozvoji digitalizace průmyslu.

  • Nový komunikační procesor CP 443-1 OPC UA s podporou OPC UA standardu
  • Otevřené rozhraní systému Simatic S7-400 pro průmyslový ethernet
  • Komunikační standard mezi různými výrobci
  • Využití v automobilovém, ropném, plynárenském i potravinářském průmyslu

Nový procesor využívá standardizované rozhraní OPC UA pro rychlou a přímou výměnu dat mezi automatizačními komponenty od různých výrobců. Lze jej instalovat jako OPC UA klient nebo jako OPC UA server a propojit tak například Simatic S7-400 se systémy ERP (Enterprise Resource Planning) atp.

Nový komunikační procesor najde uplatnění zejména v aplikacích, kde je Simatic S7-400 nasazován nejčastěji, tj. v automobilovém, ropném a plynárenském průmyslu nebo v potravinářství, ale i v oblasti řízení dopravy, např. při automatizaci tunelů. Nový procesor tak tvoří zvlášť významný základ komplexní otevřené komunikace v průmyslových sítích.

Jako OPC UA server poskytuje procesor data ze systému Simatic S7-400 přímo OPC UA klientům, kterými jsou panely HMI (Human Machine Interface), systémy MES (Manufacturing Execution System) a ERP nebo vizualizace SCADA (pro čtení a zápis dat a monitoring). Uživatelé tak mohou číst např. údaje o průběžné výrobě automobilů a převádět je do systémů řízení výroby ERP. V případě, že je procesor použit jako OPC UA klient, shromažďuje a zapisuje data z a do připojených OPC UA serverů. Tím lze usnadnit komunikaci s řídicími systémy jiných výrobců s podporou OPC UA. Uživatelé mohou konfigurovat funkce komunikačního procesoru prostřednictvím inženýrského nástroje TIA Portal STEP 7 Professional V14 nebo u stávajících systémů prostřednictvím STEP 7 V5.5.

OPC UA je standard pro komunikaci mezi různými dodavateli v oblasti automatizace průmyslu. Procesor CP443-1 OPC UA podporuje OPC UA v souladu se specifikací 1.02. Integrované bezpečnostní funkce OPC UA (pro autentifikaci, autorizaci, šifrování a podepisování dat) minimalizují riziko neoprávněného přístupu.

Vedle softwaru, průmyslového zabezpečení a služeb představuje průmyslová komunikace jeden ze čtyř základních pilířů koncepce digitálního podniku (Digital Enterprise) společnosti Siemens. Komunikační procesor CP 443-1 OPC UA dále rozšiřuje portfolio produktů pro průmyslovou komunikaci a přispívá tak k dalšímu rozvoji digitalizace průmyslu.

Více informací k CP443-1 OPC-UA naleznete zde: http://www.siemens.com/simatic-classic-s7-opcua

Více informací k tématu OPC UA: www.opcfoundation.org

Zdroj: Siemens Česká republikaGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGEN170 - Generátor 5 MHz až 170 MHz
Moduly PGEN170, jejichž základem je integrovaný obvod LTC6905, jsou lineárně řízené generátory obdélníkového signálu v rozsahu 5 MHz až 170 MHz.
Skladem od 630 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007